B l a n s k o - Tradičně na konci kalendářního roku pořádá Zbrojovka Brno slavnostní vyhlášení mládežnických talentů. Letos se mezi nejlepší dostal odchovanec FK Blansko Marek Souček, který byl oceněn v kategorii U10.
Marek Souček (nar. 21. 3. 2007) s fotbalem začínal ve čtyřech letech pod vedením současného trenéra staršího dorostu Zdeňka Veselého, který talentovanému hráči dal první základy fotbalu. „Na Markovi bylo a je vidět, že se fotbalu věnuje nejen v rámci organizovaných tréninků, ale i ve volném čase, což se u kluků v tomto věku velmi projeví. Je velmi inteligentním hráčem s výbornou kličkou a kopací technikou. V té je určitě minimálně rok před ostatními. Výborně je na tom s prostorovou orientací a střelou. Ví, kdy má použít tvrdší střelu a kdy balón uklidit placírkou k tyči. Proto většina jeho akcí končila brankou. Na mnoha turnajích si vystřílel cenu pro nejlepšího střelce. Dle mého by ještě mohl zlepšit zarputilost v soubojích před brankou, které jsou v přípravce četné a mohl by zapracovat na rychlosti, i když určitě není pomalým hráčem,“ říká na adresu talentovaného hráče trenér starší přípravky FK Blansko Pavel Rajtšlégr, který jej vedl posléze od jeho šesti let do devíti.

V září letošního roku přestoupil Marek do Zbrojovky Brno, kde se nyní dočkal ocenění v kategorii U10. Kritériem vyhodnocení nejsou pouze dosažené výsledky a nastřílené branky, ale také tréninková píle nebo nejznatelnější výkonnostní posun. „Marek je ve Zbrojovce oprávněně. Na to, aby šel ve stopách Luďka Pernici, myslím si, má. Je to ale pořád ještě devítiletý kluk, kterého čeká ještě mnoho práce "potu a slz". Snad se mu vyhnou zranění a další nástrahy které na člověka v cestě za fotbalovým úspěchem čekají. Předpoklady na to, aby uspěl, má, ale cesta "na vrchol" je ještě dlouhá. Samozřejmě mu moc přeji, aby se mu povedlo naplnit jeho fotbalový sen a aby další kluk z Blanska nakoukl do ligy a třeba i dál,“ doplňuje na adresu mladého hráče Pavel Rajtšlégr.

Markovi a všem ostatním mládežnickým hráčům FK Blansko přejeme, aby se jim v jejich další fotbalové kariéře dařilo, vyhýbala se jim zranění a především, aby je fotbal co nejvíce bavil a naplňoval.

Marek Souček a hráč A týmu Zbrojovky Brno Jakub Přichystal
Foto: Fotex