B l a n s k o - Od konce června 2010 má fotbalový klub FK APOS Blansko nového předsedu. Stal se jím poslanec za Věci veřejné pan Michal Babák.
13. června 2010 jste byl zvolen do nového vedení a potažmo jste se stal předsedou FK APOS Blansko. Kdy Vás poprvé oslovili představitelé klubu a co Vás přimělo k tomu vstoupit do blanenského fotbalu?

Již si přesně nepamatuji, kdy mě oslovili představitelé klubu, ale myslím, že to bylo někdy na přelomu dubna a května 2010. Do klubu vstoupit mě přiměla nepříjemná finanční situace a obrovská chuť to vyřešit.

Kteří lidé mají hlavní podíl na tom, že jste nyní v klubu jako předseda?

Pan Šindelka, pan Hlaváček a pan Strážnický.

Jaké máte vůbec informace o našem klubu?

Takřka denně si voláme s panem Šindelkou a panem Hlaváčkem.

Chodil jste třeba v dřívější době na fotbal v Blansku?

Bohužel minimálně, každopádně jsem vyrostl kolem hřiště ČKD, takže mám k fotbalu a vůbec ke sportu v Blansku velice silný vztah.

Jak vnímáte fotbal z pozice nově zvoleného poslance parlamentu ČR?

Jak jsem již zmínil, doufám, že tato pozice napomůže blanenskému fotbalu nejen přežít, ale i například postoupit do vyšších soutěží.

Co je podle Vás nutné vylepšit v klubu?

Technické záležitosti bych rád nechal v odpovědnosti pana Šindelky a současného vedení. Moje role je především ve vylepšení financování klubu a to jak z komerční tak i nekomerční sféry.

Vizitka Michala Babáka
Narozen: 27. 6. 1975
Rodina: manželka Petra, 4letý syn Michael, 2letá dvojčátka Samuel a Natálie
Koníčky: koně, rekreační sport (košíková) a hlavně rodina