2:1

19.04.2024 | 17:00

2

1

B l a n s k o - V důležitém utkání na Spartě vstřelil vedoucí branku, díky které Blansko vyhrálo první poločas. Záložník Michal Beneš podal v utkání dobrý výkon, z konečného výsledku však byl stejně jako jeho spoluhráči zklamán.
V důležitém záchranářském utkání jste uhráli remízu 2:2. Jak průběh zápasu hodnotíš?

S ohledem na celé utkání je remíza asi spravedlivá. První poločas jsme byli lepší my, druhý zase Sparta. Po zápase panovalo zklamání, protože jeden bod je pro nás v této situaci málo.

Podařilo se ti vstřelil vedoucí branku. Jak bys celou situaci popsal?

Bylo to po pěkné akci z pravé strany. Doli (Jan Doležel) našel Karasa (Jan Karásek), ten to zatáhl a dal balón po zemi do vápna. Přihrávka mě našla někde na úrovni penalty a placírkou jsem se snažil balon poslat po zemi do brány. Z gólu jsem měl velkou radost, už ani nevím, kdy jsem naposledy nějaký dal.

Určitě byla škoda, že musel pro zranění střídat Jan Karásek.

Mrzí mě to o to víc, že si teď s Karasem na hřišti rozumíme. Minulý zápas jsem našel já ve vápně ho, teď na Spartě on mě.

Poločas jste vyhráli 1:0. Jaký byl taktický záměr do druhé půle?

Samozřejmě udržet jednogólový náskok. Sparta se ale hned ze začátku druhého poločasu chytla a my dostali velmi brzy vyrovnávací gól. Pak se hra zase na chvíli vyrovnala.

Po vyrovnání Sparty jste šli opět do vedení po brance Jirky Oulehly, který se pak nechal vyloučit. Jak si to celé viděl ty?

Gól to byl pěkný, vyloučení zbytečné. Těžko říct, jestli rozhodčí opravdu musel druhou žlutou kartu vytahovat. Po vyloučení jsme se všichni zatáhli a snažili se udržet výsledek. Sparta se bohužel vyrovnání dočkala, asi i zaslouženě, protože těch posledních 15 minut jsme hru v oslabení vůbec nezvládali.

Do poslední chvíle jste bojovali o vítězství, Radim Farník dal tyčku a Míra Jelínek v poslední minutě těsně minul branku.

Sparta tam měla taky několik šancí, hlavně ke konci zápasu v oslabení, kdy jsme několikrát vykopávali balón téměř z brankové čáry, takže remíza asi opravdu spravedlivá.

Jak vidíš další vývoj soutěže?

Ještě nic není definitivní, takže určitě boj do posledního kola, je nás tam namočených víc. Otázkou také je, kolik týmů bude vlastně sestupovat. Doma se nám teď hraje lépe, tak se chceme pokusit naplno bodovat v sobotu, i když nás čeká hodně kvalitní soupeř.