B l a n s k o - Na čtrnáctidenní testy si ho vyžádala druholigová Opava. Dva týdny jsou pryč a nadějný záložník Blanska Michal Šenk pořád neví, jestli do profesionálního fotbalu zamíří, nebo ne.
Každopádně důvod k radosti jeden má, v SFC ho chtějí i v lednu, absolvuje tam i přípravné zápasy. „Potěšilo mě to, i když samozřejmě pořád nevím, jak to dopadne," říká čtyřiadvacetiletý Šenk. Ten vyniká skromností i pracovitostí na hřišti, kde patří k nejrychlejším hráčům. Přesto byla pro něj velká změna naskočit do každodenního dvoufázového tréninku.

Opava vás chce i v lednové přípravě, to je dobrá zpráva. Jaký máte pocit z těch dvou týdnů, které jste tam odtrénoval?

Ten první týden byl dost náročný, musel jsem si zvyknout na dvoufázové tréninky, které byly každý den, druhý týden už to bylo lepší.

Jaký z vás podle vašeho názoru mají dojem v klubu?

Těžko říct, chtějí abych pokračoval v lednu, což mě samozřejmě potěšilo, ale zatím není nic jisté. První týden byl trenér Vavruška nemocný, takže mě viděl jen týden a to je strašně krátká doba, potřebují mě vidět i v přípravných zápasech.

A jak jste spokojený se svým výkonem vy?

Já z toho mám dobrý pocit, nějaké chyby jsem samozřejmě dělal, ale všechno je to o zkušenosti a o zvyku. Snažím se odevzdat maximum, zbytek už není na mně.

Nesvazovala vás přemotivovanost?

Snažil jsem si to nepřipouštět. Je to velký tlak, ale připravoval jsem se na to i po psychické stránce.

Připravoval jste se po té psychické stránce sám nebo s někým?

Hodně mi pomáhá rodina, doma je opravdu pohoda, a taky pan Jarůšek. Zdůrazňoval mně, abych si to nepřipouštěl a zůstal v klidu.

Čtrnáct dní je krátká doba, ale přesto, pocítil jste na sobě nějaké zlepšení po takovém zatížení?

Ne, to je opravdu krátká doba, o nějakém zlepšení nemůže být řeč. Spíš jsem se pomalu začleňoval do týmu a pozoroval ostatní.

Asi je to náročné i kvůli práci, musíte se přece domlouvat v zaměstnání. Na jak dlouho tam v lednu budete a co vás čeká?

V práci se budu snažit domluvit. A v Opavě začínáme 3. ledna, v plánu je dvanáct přípravných zápasů, už 12. se hraje se slovenskou Žilinou. Budou mě sledovat a průběžně informovat, takže uvidím, jestli tam vydržím.

Asi je vám jasné, že i po té dřině to nemusí vyjít. Jste na to připravený?

Jsem na to připravený, ale udělám maximum pro to, aby to vyšlo.

Když v Opavě neuspějete, vrátíte se do Blanska?

Takhle teď neuvažuju, nevím, co bude pak. Soustředím se na to, abych v Opavě odevzdal co nejlepší výkon. I když to nevyjde, bude to pro mě velice cenná zkušenost.

Foto: Deník/Ondřej Bacík