K porážce 0:7, kterou blanenští fotbalisté utrpěli v úvodním utkání letní přípravy, se vyjádřil asistent trenéra Erik Mihola. Zmiňuje také, jak probíhal první týden přípravy a co A-tým čeká v následujících týdnech.

S Hodonínem jste odehráli první přípravné utkání na novou sezónu, jak jsi viděl výkon svého mužstva?

Výkon určitě nebyl optimální. Z výkonu některých hráčů jsem byl zklamaný. Pokud chcete hrát 3. ligu, tak se o místo musíte porvat a ne si jít jen zahrát. Někteří k tomu přistoupili jako k pouťovému zápasu.

Na hřišti se objevilo několik testovaných hráčů. Jak bys zhodnotil jejich výkony?

Dnes se na hřišti objevilo 5 nových hráčů. Na hře to samozřejmě bylo znát, protože se kluci na hřišti setkali v podstatě poprvé. Co se týče kondiční složky, tak všichni nováčci byli připraveni. Na hodnocení, zda v týmu zůstanou, je potřeba více času než 3 tréninkové jednotky.

Máte za sebou první týden trénování. Jak zatím příprava probíhá?

První trénink jsme udělali YO-YO test s následnou kondiční hrou. Druhý trénink byl sice více s míčem, ale pořád na bázi kondice. V pátek jsme odběhali nějakou kilometráž na Palavě. Do příštího úterý pojedeme kondici, pak dojde ke zúžení kádru do finální podoby a začneme pracovat na herních prvcích.

Co mužstvo čeká v následujících týdnech před zahájením soutěže?

V sobotu odehrajeme zápas na Startu Brno, poté máme dva dvoufázové tréninky zakončené zápasem s Kunštátem. Po něm by měl být hotový kádr. Pak nás čekají Rosice, generálka v rámci Mol Cupu s Bohunicemi a první kolo doma s Kroměříží.

Děkujeme za rozhovor.