Po domácí porážce 1:5, kterou utrpěli fotbalisté Blanska od Kroměříže, se vyjádřil k utkání asistent trenéra Erik Mihola. Kromě aktuálního výsledku z 29. kola MSFL zmínil i další témata týkající se A-týmu.

Kroměříž uspěla na vašem hřišti 5:1. Jak utkání hodnotíte?
Maximálně lze vyzdvihnout, že jsme dali po dlouhé době první gól. Hráčům asi nemůžeme nic moc vyčítat, protože nám to tady stojí spíše na vedení. Musíme na něj tlačit, kluci jsou mladí a potřebují nějak růst. Dokud nepřivedeme kvalitu, od níž by se mohli hráči učit a o kterou by se mohli opřít, nemáme v této soutěži co dělat. Budeme se tady zbytečně trápit. Jasně, hráči jsou mladí a nezkušení. Chybí jim nějaký vůdčí typ. Sice máme Tomáše (Machálka, pozn. red.), ale on sám kabinu nestrhne. Peťa Šíp to stejné. Kluci potřebují herní podporu, a dokud nepřijdou tři kvalitní fotbalisté, kteří budou dělat hru a kabinu, nemáme ve třetí lize co dělat.

V prvním poločase jste vedli, nicméně dostali jste dva góly po standardních situacích. To je asi trochu škoda…
Co se týče standardek, budu už možná trochu nas*aný na hráče. Chystáme jim takový servis a mají všechno rozkreslené. Nevím, jestli, jim to kreslit na čela, nebo kam. Řekneme si, že standardky bráníme osobně, načež dostaneme dvě branky, kdy jsou soupeři volní. To je prostě šílené. Dokud si neuvědomíme, že v šestnáctkách se hraje nějaké riziko a trochu drze, i trochu s pomocí nějakého faulu, budeme dostávat furt takové góly. A nás to sráží. Kdybychom nad Kroměříží vedli 1:0, určitě by se nám hrálo lépe. Takto inkasujeme dvě rychlé trefy, soupeř je na koni a výsledek otočí, čímž zase spadneme do s*aček.

Jak jste vnímal závěr duelu, kdy jste dostali tři branky víceméně z ničeho?
Víme, že Kroměříž má kvalitu. Zároveň ale hrajeme de facto celou sezónu ve třináctičlenném kádru. Máme mladé kluky, snažíme se zapojovat dorostence, ovšem včera hráli těžký zápas na Spartě a dnes tady vlítli ze střídačky. Štěpán (Alexa, pozn. red.) také ještě není úplně rozehraný po návratu. Do utkání se v podstatě nedostal, i to nám škodí. Je to těžké, potřebujeme kádr zkvalitnit. Nebát se třeba i zariskovat. To mě mrzí směrem k vedení, že nejsme schopni udělat nějaký riskantní tah a, bavili jsme se o tom s trenérem, že tady řešíme průsery z druhé ligy. My si to teď vyžíráme do dna.