V y š k o v / B l a n s k o - Druhou únorovou sobotu vyjela mladší přípravka na turnaj do Vyškova, kde v příjemném prostředí místní haly odehrála šest zajímavých utkání. Svěřenci Zdeňka Veselého a Pavla Rajtšlégra nakonec obsadili 3. místo.
V prvním zápase proti Rájci - Jestřebí jsme asi byli myšlenkami ještě na cestě a než jsme se stačili rozkoukat, ujal se soupeř vedení - 1:0. Poté jsme zlepšili a zpřesnili hru, ale na víc než na remízu to bohužel nestačilo. Ve zlepšeném výkonu jsme pokračovali v zápase s Hulínem a přesvědčivě jej vyhráli. Ve třetím zápase nás čekal nejtěžší soupeř - domácí mužstvo Vyškova, které do té doby vyhrávalo své zápasy výrazným rozdílem. V tomto zápase jsme podali náš nejlepší výkon na turnaji. Kluci bojovali, nevypustili žádný souboj, předvedli pěkné akce i potřebný důraz v osobních soubojích. Bohužel jsme po individuálních chybách inkasovali zbytečné góly (jeden vlastní) a zápas nakonec prohráli, ale tento zápas je nutné vyzdvihnout a dát za příklad, jak by naše hra mohla v budoucnu vypadat.

O 40 minut později ve stejné hale, ve stejných dresech nastoupilo proti Líšni úplně jiné mužstvo. Zápas, který jsme měli jasně vyhrát, jsme si svou laxností, nepřesnými přihrávkami a neproměňováním ani těch nejvyloženějších příležitostí značně zkomplikovali. Pokud by nám soupeř vstřelil v posledních vteřinách po našem nedůrazu z vyložené příležitosti branku, tak jsme ze hřiště odcházeli se svěšenými hlavami. Po domluvě v kabině se v dalším zápase naše hra zlepšila a po vítězství na TJ Haná Prostějov se nám otevřela možnost bojovat o druhé místo v turnaji.

Abychom jej dosáhli, museli bychom porazit druhé mužstvo Vyškova. Tento úkol nebyl snadný, ale ani nesplnitelný. Škoda, že jsme se ani v tomto zápase nevyvarovali individuálních chyb, díky nimž nás soupeř dokázal porazit a ukořistit druhé místo v turnaji.

Třetí místo není určitě zklamáním, ale při větším zaujetí, soustředění se na hru a menším množství individuálních chyb jsme mohli dosáhnout i více a mít ze hry a výkonu lepší pocit. Oproti minulému turnaji v Bystřici se obrátila kvalita útočné a obranné hry. Zatímco jsme na turnaji v Bystřici v defenzivě podali spolehlivý, zodpovědný a poctivý výkon, tak na tomto turnaji jsme se v obraně dopustili mnoha individuálních chyb, nedůrazu v osobních soubojích, nezajišťování se, minutí balónu atd. Naopak v útočné fázi měla naše hra větší kvalitu, než na minulých turnajích. Je třeba na tomto místě vyzdvihnout výkon našeho nejlepšího střelce Marka Součka, který tým střelecky i herně táhl a odehrál svůj nejlepší zimní turnaj. Zdatně mu sekundoval i Jiří Nejezchleb, který při zachování většího klidu v koncovce mohl přidat ještě více branek.

Vyškovský turnaj nám ukázal, že určitě máme na čem stavět, ale musíme v tréninku stále pilovat práci s míčem v rychlosti, převzetí a kvalitu přihrávek a zapojení všech hráčů jak do obranné, tak útočné fáze.

Další halový turnaj sehrajeme v domácím prostředí haly ASK Blansko na Mlýnské ulici v sobotu 7. 3. 2015. Tímto bychom chtěli všechny příznivce blanenské kopané pozvat na tuto akci.

FK Blansko - FK MKZ Rájec Jestřebí 2:2
branky: M. Souček, Nejezchleb

FK Blansko - SK Spartak Hulín 6:0
branky: M. Souček 3, Nejezchleb 3