B l a n s k o - Mladší přípravka FK Blansko se předminulou sobotu zúčastila halového turnaje v Bystřici nad Pernštejnem. Svěřenci trenérů Zdeňka Veselého a Pavla Rajtšlégra na něm obsadili celkově 4. místo.
Turnaje se zúčastnilo 10 týmů, které byly rozděleny do dvou skupin. V rámci naší skupiny B jsme dosáhli těchto výsledků.

FK Blansko - FC Chotěboř 1:0
branka: Plachý

FK Blansko - TJ Jiskra Ústí nad Orlicí 2:1
branky: Souček 2

FK Blansko - SK Bystřice nad Pernštejnem 3:0
branky: Souček 2, Vlasák

FK Blansko - TJ Sokol Čechovice 0:0

Tyto výsledky znamenaly první místo ve skupině a postup do semifinále. V něm jsme narazili na druhý tým skupiny A - TJ Sokol Olšany u Prostějova. Paradoxně semifinále bylo naším nejhorším vystoupením na turnaji. V zápase plném chyb, nepřesností a zkažených přihrávek jsme prohráli 0:1, když jsme si kromě dvou standardních situací nebyli schopni vytvořit žádnou gólovou příležitost. Soupeř byl na tom ovšem podobně a tak zápas rozhodl trestný kop, který prošel naší zdí za záda bezmocného brankáře. Semifinálového zápasu je opravdu škoda, protože porazit soupeře bylo jednoznačně v našich silách.

V zápase o 3. místo jsme se utkali znovu s týmem Chotěboře, který nám porážku ze skupiny vrátil i s úroky a porazil nás zaslouženě 0:3. V turnaji nakonec zvítězily po penaltovém rozstřelu Olšany u Prostějova.

Konečné čtvrté místo není určitě zklamáním. Kluci hlavně v prvních zápasech předvedli bojovný výkon. Především v našem nejlepším utkání s Ústím nad Orlicí přidali i kus fotbalovosti. Turnaj nám také potvrdil nedostatky, na kterých musíme intenzivně zapracovat, abychom na příštích turnajích a následně i v jarní části sezony předváděli lepší výkony. Musíme zlepšit a zrychlit převzetí míče a práci s ním, dále kvalitu a přesnost přihrávek a v neposlední řadě zakončení brankových příležitostí.