1. FC Slovácko BFC Hlučín1.SC Znojmo FKFK TřinecFK Frýdek-MístekFK BlanskoFC Slovan RosiceČSK Uherský BrodFC Zlín BFK HodonínTJ Tatran BohuniceFC Baník Ostrava BSK UničovSK HraniceMFK Karviná BTJ Start Brno1. BFK Frýdlant nad OstravicíFC Zlínsko

Blansko

Uničov

4:1
Rozpis zápasů

vs

Blansko

Uničov

4

1

Rozpis zápasů
Jak je již dlouholetou dobrou tradicí, na začátku prosince vyrazili hráči mladších žáků FK Blansko na Mikulášský turnaj do partnerského města Legnice. Cílem podobných výjezdů je nejen poměřování se v různých odvětvích, ale i navazování přátelských vazeb s dětmi ze zahraničí.

Po pátečním příjezdu do polské Legnice jsme se ubytovali ve studentské ubytovně a sbírali síly na sobotní začátek turnaje. Konkurence byla veliká, neboť v turnaji startovalo 24 týmů. Mezinárodní punc daly turnaji týmy Blanska a ukrajinského Drohobycze. V sobotu byly týmy rozděleny do šesti čtyřčlenných skupin. Blansko v prvním zápase remizovalo s fyzicky velmi vyspělým týmem Amico Lubin 2-2, když branky vsítili Slanina a Nejezchleb. V tu chvíli jsme ještě netušili, že se utkáváme s pozdějším vítězem turnaje, který za celý turnaj inkasuje pouze 4 branky. Druhým soupeřem bylo družstvo Czarni Rokitki, jenž nám nebylo vážnějším soupeřem. Výsledkem byla výhra 7-1. Branky za Blansko vsítili Sedláček 2, Šaš 2, Nejezchleb, Kunc a Brázda.

Poslední zápas byl zápasem o postup do druhého dne a zároveň i zápasem o vítězství ve skupině. I v tomto zápase podali kluci zodpovědný, běhavý výkon podpořený i fotbalovým uměním. Po brankách Nejezchleba, Brázdy, Sedláčka a Šaše jsme vyhráli 4-0. Po sečtení všech výsledků nám chyběl jidiný gól k výhře ve skupině. I druhé místo ale stačilo na postup do nedělní fáze turnaje. Na konci dopoledne přišel mezi zúčastněné týmy i Mikuláš, který všem rozdal balíčky plné sladkostí na doplnění vydané energie.

Po náročném dopoledním programu pro nás naši polští přátelé připravili návštěvu místního aquaparku Delfinek, kde kluci relaxovali a nechali ve vířivkách a bazénech odpočinout unaveným svalům. Nedělní finálové části turnaje se zúčastnilo 7 týmů, kteří mezi sebou hrály systémem každý s každým. Čekalo nás tudíž velmi náročných 6 zápasů. Bohužel jsme začali velmi nešťastnou prohrou 1-0 s domácím týmem Miedz Legnica. Zápas se odehrával v drtivé většině před brankou našeho soupeře, ale bohužel jsme nedokázali ani z vyložených pozic vstřelit branku. Byli jsme potrestáni gólem z rychlého brejku. Ani přes neutuchající snahu jsme vyrovnat nedokázali. Druhý nedělní zápas patřil k našim nejhorším na turnaji, když jsme se špatně pohybovali i bránili. Paradoxně jsme jej po brance Nejezchleba vyhráli 1-0 nad dalším místním týmem Juventusem Lgnica. V dalším zápase nás čekal další fyzicky velmi vyspělý celek - Górnik Polkowice. Blanenští kluci se o hlavu vyšších soupeřů vůbec nezalekli a sehráli s Polkowicemi velmi vyrovnaný a pro oko diváka pohledný zápas. Výslekem zápasu byla těsná prohra 2-1. Střelcem jediné branky byl Šaš.

Další naše zápasy pokračovaly rychle za sebou. Nejslabšího účastníka finálového turnaje - Kopalniak Gaworzyce jsme po brankách Slaniny, Nejezchleba a Sedláčka v pohodě přehráli a před posledními dvěma zápasy měli reálnou šanci na úmístění na pomyslné bedně. V našem předposledním zápase nás čekal soupeř, kterého jsme znali již ze sobotního programu - Amico Lubin. I přes veškerou snahu jsme se v tomto zápase nedokázali střelecky prosadit a prohráli 1-0. Na závěr našeho působení na turnaji jsme se střetli s ukrajinským týmem z Drohobycze. Dle přítomných diváků šlo o vůbec nejlepší zápas celého turnaje. Začátek jsme měli z říše snů. Po prvních dvou minutách jsme vedli 2-0 po brankách Sedláčka a Slaniny. Soupeř, který měl tým poskládaný z malých, ale velmi šikovných fotbalistů, se nevzdal a otočil skóre za další 3 minuty na 2-3. Blanenstí hráči stihli ještě vyrovnat brankou Šaše, ale nakonec vítězství slavil ukrajinský tým v poměru 4-3.

Celkově se kluci z FK Blansko umístili na velmi dobrém 5.místě z 24 účastníků.

Chtěl bych všem poděkovat za vzornou reprezentaci FK Blansko i Města Blansko. Na turnaji hráli Jan Kupka, Nikolas Slanina, Adam Nejezchleb, Martin Sedláček, Tomáš Kuběna, Jan Brázda, Bruno Klimeš, David Šaš, Jakub Kunc, Jakub Valenta, Martin Němec a Tomáš Plachý. Trenérem týmu je Pavel Rajtšlégr. Poděkování patří i realizačnímu ve složení Karel Ťoupek, Jiří Grim, Josef Němec, Břetislav Strážnický a Bohumil Hlaváček. Musím také vyzdvihnout práci našeho polského přítele Henryka Zdanowicze, který se o nás po celou dobu pobytu příkladně staral. V neposlední řadě děkujeme za podporu i našim sponzorům Městu Blansko, Pivovaru Černá Hora a Bowlingu Blansko.

Pavel Rajtšlégr trenér FK Blansko