B l a n s k o - Již 27. ročník Memoriálu Miroslava Krabičky se konal minulý pátek a sobotu na stadionu Na Mlýnské. Jeho vítězem se stal stejně jako v loňském roce tým mladších žáků FK APOS Blansko.
Po pátečním suverénním vítězství nad Legnicí v poměru 4:0 pokračovala spanilá jízda našich mladších žáků také v sobotu. Svěřenci trenéra Šenkeříka postupně porazili brněnskou Svratku i Spartu. Pouze v utkání s Bystrcí vyšli Blanenští i přes řadu šancí gólově naprázdno a utkání tak skončilo 0:0. Nejlepším střelcem turnaje se s 5 brankami stal Libor Vintr, který navíc vstřelil v pátečním utkání proti polské Legnici vůbec nejrychlejší branku v historii turnaje, když dokázal skórovat již po 12 sekundách od úvodního hvizdu. Nejlepším hráčem turnaje byl vyhlášen Pavel Souček, rovněž hráč mladších žáků FK APOS Blansko. Ke skvělému umístění i k výborným výkonům našim mladším žákům gratulujeme!

Výsledky turnaje:

3. Legnica
4. Dosta Bystrc
5. Svratka Brno

Nejlepší střelec: 5 - Libor Vintr (Blansko)
Nejlepší brankář: Šimon (Legnica)
Nejlepší hráč: Pavel Souček (Blansko)

Sestava Blanska: Matuška - Kohút, Študent, Blažek, Zemach - Zmeko D., Šíbl, Loula - Souček - Zmeko O., Vintr (C)
Náhradníci: Sedlák, Kala, Hoferek
Trenéři: Šenkeřík, Matuška

Turnaj pohledem trenéra Michala Šenkeříka: „Když jsem se dozvěděl mužstva, která se budou účastnit, konstatoval jsem, že nejsme určitě favoritem. To jsem se spletl, protože kluci turnaj pojali s dostatečnou sebedůvěrou. Druhou ligovou Spartu porazili 4:1 a třetí družební Legnici 4:0, čímž znovu potvrdili své kvality a skvělou týmovou soudržnost. Remíza s Bystrcí nás trošku mrzela, protože si náš brankář Honza Matuška si sáhl pouze jednou na míč a my jsme naopak několik šancí neproměnili. V průběhu turnaje jsme inkasovali pouze dvě branky, což vypovídá o dobré práci obránců a brankáře. Směrem dopředu nám hra klapala, což potvrdil Libor Vintr, který se stal nejlepším střelcem a Pavel Souček nejlepším hráčem. Hráči byli společně se mnou s výborně připraveným turnajem nadmíru spokojeni a doufám, že jsme potěšili i divácké oko. Společně s kolegou Honzou Matuškem jsme nemohli nic jiného, než hráčům GRATULOVAT!“