L e g n i c a / B l a n s k o - Předminulý víkend se mladší žáci FK Blansko zúčastnili Mezinárodního halového turnaje ve fotbale v polské Legnici. Svěřenci trenérů Miroslava Koňaříka a Martina Sígla v konkurenci 23 týmů z Polska, Ukrajiny a Německa po vítězství ve skupině neprošli do semifinále.
Do úvodního dne turnaje jsme vstoupili velice zodpovědně, což se ihned odrazilo ve výsledku prvního utkání. Do něj jsme nastupovali téměř z autobusu. To nám paradoxně pomohlo a zápas jsme rozhodli během úvodních minut, kdy jsme si vypracovali několik šancí a soupeři nasázeli tři branky. Do konce utkání jsme přidali ještě dvě a s přehledem zvítězili.

Druhé a třetí utkání jsme sehráli ve vysokém tempu a shodně je vyhráli v poměru 1:0. Po třech výhrách ve skupině jsme tedy postoupili z prvního místa naší skupiny do druhého hracího dne. Střelecky se dařilo Filipu Štěpánkovi, který se prosadil pětkrát.

Druhý den už to z naší strany nebylo ono. Oba zápasy o postup do semifinále si byly velice podobné, ovšem se špatným koncem pro nás. Přestali jsme proměňovat šance a neměli jsme dostatečný pohyb. Soupeřům, kteří se na nás dobře nachystali, stačilo jen narušovat naši rozehrávku a chodit do rychlých protiútoků.

Chtěl bych poděkovat klukům za nasazení a předvedenou hru během celého turnaje. Rovněž chci poděkovat vedení turnaje za výbornou organizaci a to i mimo fotbalových aktivit. Jsem přesvědčen, že kluci mají zážitek na celý život.

Výsledky utkání

Zápasy ve skupině:

FK Blansko - Korona 5:0
branky: Štěpánek 3, Lůdl, Stupínský

FK Blansko - UR PAL Sokol Krzywa 1:0

FK Blansko - MKS Miedž Legnica S. A. 1:0
branka: Štěpánek

Zápasy ve skupině o postup do semifinále:

FK Blansko - Amigo Lubin 1:2

FK Blansko - Chojnowianka 0:1

Sestava: Filip Bastl, Matěj Rybář - Jakub Ťoupek, Jan Buchta, Patrik Lůdl, Daniel Koňařík, Tobias Slanina, David Odehnal - David Bartoň, Vojtěch Stupinský, Filip Štěpánek
Trenéři: Miroslav Koňařík, Martin Sígl
FK Blansko mladší žáci - turnaj v Legnici 6. a 7. 12. 2014
mladší žáci
horní řada zleva: Martin Sígl - trenér, Jakub Ťoupek, Jan Buchta, Filip Štěpánek, Patrik Lůdl, Vojtěch Stupinský
dolní řada: Daniel Koňařík, Tobias Slanina, David Bartoň, David Odehnal, ležící Filip Bastl, Matěj Rybář.