1. FC Slovácko BFC Hlučín1.SC Znojmo FKFK TřinecFK Frýdek-MístekFK BlanskoFC Slovan RosiceČSK Uherský BrodFC Zlín BFK HodonínTJ Tatran BohuniceFC Baník Ostrava BSK UničovSK HraniceMFK Karviná BTJ Start Brno1. BFK Frýdlant nad OstravicíFC Zlínsko

1. BFK Frýdlant

Blansko

5:1

Blansko

Fr.-Místek

31.05.2024 | 17:00

Rozpis zápasů

vs

1. BFK Frýdlant

Blansko

5

1

vs

Blansko

Fr.-Místek

31.05.2024 | 17:00

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Mladší žáci FK Blansko se stejně jako v minulých letech zúčastnili na přelomu listopadu a prosince Mezinárodního halového turnaje v partnerském městě Legnici. Turnaje se zúčastnila družstva z Polska, České republiky a Ukrajiny.
V prvním dni se kluci z FK Blansko v zahajovacím zápase utkali s družstvem Zadzior Buczyna. I přes neustálou územní převahu se nám povedlo vstřelit díky Filipu Kovářovi pouze jediný gól, který znamenal naši výhru 1:0. Po hodinovém odpočinku jsme nastoupili proti dalšímu polskému družstvu – Sokol Jerzmanowa. I v tomto utkání jsme měli převahu a po dvou brankách, které padly po pěkných kombinačních akcích, jsme vyhráli 2:0. Střelci branek byli Patrik Pernica a Ondřej Soušek.

Sobotní skupinu jsme po vyrovnaném zápase zakončili remízou 0:0 s družstvem Pogon Gora. Díky uvedeným výsledkům jsme vyhráli skupinu se 7 body a skóre 3:0, čímž jsme se kvalifikovali do nedělního turnajového bloku.

V neděli se z postupujících týmů vytvořili nové skupiny po 3 týmech. Tvrdý systém turnaje do semifinále pouštěl jen vítěze skupin. V prvním zápase jsme inkasovali první gól na turnaji. Jelikož se ale naši střelci dokázali dvakrát prosadit, znělo výsledné skóre zápasu FK Blansko – Prochowiczanka Prochowice 2:1. Branky vstřelil Mirek Kala. Před naším posledním zápasem ve skupině bylo jasné, že pokud chceme postoupit do semifinále , tak musíme vyhrát s týmem Chobry Glogów. Bohužel jsme nezachytili úvod zápasu a bleskově jsme prohrávali 0:2. Až poté jsme si zvykli na rychlý a tvrdý styl soupeře, přizpůsobili se mu, a po zbytek zápasu se hrála vyrovnaná partie. Bohužel jsme ale nedokázali vstřelit branku, a tak se konečné skóre již nezměnilo. Tímto zápasem skončilo naše účinkování na turnaji. Celkově jsme obsadili 8. místo z 24 zúčastněných týmů. O tom, že jsme neskončili na 5, ale na 8. místě rozhodlo pouze horší skóre.

Celkovým vítězem turnaje se stalo domácí družstvo Miedź Legnica.

Kromě účasti na turnaji kluci z Blanska ještě navštívili zápas polské fotbalové ligy mezi Legnicí a Krakovem. V bouřlivé atmosféře vyhráli domácí 2:0 a myslím, že i tento duel byl pro kluky i celý realizační tým pěkným zážitkem.

Závěrem bych chtěl všem klukům poděkovat za vzornou reprezentaci klubu i města Blanska. Myslím, že jsme na turnaji zanechali dobrý dojem. Chtěl bych také poděkovat polským přátelům, kteří se o nás výborně starali a také členům realizačního týmu za podporu po celou dobu konání turnaje.

FK Blansko reprezentovali:
Matyáš Dvořák, Viktor Čermák, Tomáš Slabý, Jiří Nejezchleb, Ondřej Soušek, Patrik Pernica, Mário Hutník, Miroslav Kala, Matyáš Musil, Filip Kovář, Marek Doležel a Adam Nejezchleb.

Podporu klukům zajišťoval realizační tým ve složení Michal Šenkeřík, Josef Němec, Břetislav Strážnický, Jiří Grim a Luboš Paděra.