1. FC Slovácko BFC HlučínSK Hanácká Slavia Kroměříž1.SC Znojmo FKFK TřinecFK Frýdek-MístekFK BlanskoFC Slovan RosiceČSK Uherský BrodFC Zlín BFK HodonínFC Zbrojovka Brno BSK UničovFC StráníMFK Karviná BTJ Start BrnoFC ZlínskoTJ Unie Hlubina

Hodonín

Po týdenní odmlce, kterou zapříčinily nepříznivé klimatické podmínky, se blanenští fotbalisté vrací na scénu a už v pátek hostí před domácím publikem mužstvo Třince.

Třinečtí fotbalisté se v loňské sezóně po 10 letech strávených ve 2. lize vrátili zpět do MSFL. Úkolem byl okamžitý návrat do druhé nejvyšší soutěže, avšak klub už na podzim dvakrát měnil trenéra. Nejprve byl po 6 kolech odvolán Roman West (dnes trenér 1. FC Slovácko), kterého nahradil Martin Pulpit. Ani ten ale neuspěl a po konci podzimní části, kdy se Třinec nacházel až na 10. místě, jej nahradil Tomáš Hejdušek. Nový kouč mužstvo zvedl a tým z Moravskoslezského kraje nakonec dokráčel ke 3. místu v tabulce, avšak s 20-bodovou ztrátou na postupující rezervu Baníku.

V nové sezóně zůstal cíl stejný - postup do 2. ligy. Třinci se zatím daří o poznání lépe než loni, po 7 kolech je na 3. příčce a má stejný bodový zisk (16 bodů) jako druhý Uničov a první Kroměříž, ta má ale zápas k dobru. Třinečtí tedy pětkrát zvítězili, body ztratili za remízu 1:1 v Hlučíně a prohru 1:3 na půdě Zlína B. Dosud poslední utkání sehráli třinečtí na hřišti juniorky Slovácka. Domácí hráli od 32. minuty v početní nevýhodě, čehož Třinec ještě do poločasu dvěma góly využil a radoval se tak z vítězství 2:0. Kádr během letní přestávky neprošel nijak zásadní proměnou - 5 hráčů odešlo, 6 nových přišlo. Nejzkušenějším hráčem týmu je jednatřicetiletý útočník René Dedič, který v dresu plzeňské Viktorie okusil i Ligu mistrů. Dedič je se 4 brankami zároveň i nejlepším střelcem Třince.

Poslední vzájemné utkání mezi Blanskem a Třincem bylo sehráno 17. května. Blanenské tehdy poslal do vedení už v 8. minutě Rajčinec, hosté ovšem ve druhém poločase otočili stav na 1:2. Deset minut před koncem sice vyrovnal Novák, ale za další 4 minuty hosté opět udeřili a i přes velké šance Blanska v závěru si nakonec odvezli vítězství 2:3.

Utkání na stadionu na Údolní startuje v PÁTEK v 16:00!