3:0

Karviná B

3

0

Fotbalisté Blanska sehráli první přípravné utkání. Na hřišti v nedalekém Bořitově přivítali Hodonín, nováčka Moravskoslezské fotbalové ligy. Zápas se blanenským fotbalistům vůbec nevyvedl a utrpěli na úvod přípravy vysokou porážku 0:7.

přátelské utkání , 9. července 2022, FK Blansko - FK Hodonín

0:7

FK Hodonín

Branky: 12. Kyselka, 34. Pazdera, 46. Holek, 66. a 76. (p) Smékal, 83. Mazuch, 90. Kadlec

Nešetřil (46. Kubín, 73. Pernica) – Adamec (65. Štencl), Blažík (73. Lick), Černý, Šíp – Dano, Jaroš – Štencl (46. Fiala), Crhan, Chládek – Lick (46. Tulajdan)

Petráš – Kadlec, Kyselka, Dressler, Sukup – Švantner, Langer – Kosorin, Pazdera, Jáger – Holek
Střídali: Fila, Dunda, Caltík, Vráblic, Smékal, Kotásek, Mazuch, Opálek

V sestavě Blanska scházela řada opor jarní části sezóny. Jejich místa zaujalo hned několik nových tváří. Na testech jsou v Blansku Karel Jaroš z Vyškova, Filip Chládek z Líšně, Gouamene Sosthene Dano ze Staré Říše a Kryštof Crhan, který naposledy oblékal dres jihlavské rezervy.

Jako první v zápase zahrozili hosté. Na povedený centr z levé strany si ve vápně naskočil Holek, jehož dobře mířenou střelu Nešetřil vyrazil mimo tři tyče. Z následného rohu však šli hodonínští zásluhou Kyselky do vedení. Hosté pokračovali ve své aktivitě. Ve 30. minutě kryl Nešetřil nebezpečný pokus z přímého kopu. Ve 34. minutě Hodonín navýšil své vedení, kdy centr z pravé strany Pazdera uklidil míč hlavou do sítě.

Do druhé poločasu vstoupili aktivněji hosté. Ihned po změně stran skóroval Holek. Blansko odpovědělo akcí Chládka s Crhanem, po které pálil prvně jmenovaný jen těsně mimo. Skóre se tak opět měnilo na druhé straně. Smékal napřáhl z hranice pokutového území a střelou k levé tyči nedal Kubínovi šanci. Hosté ani po této brance nepolevovali. V 70. minutě Švantner pálil z dobré pozice pouze nad branku domácích. Debut v blanenské brance si odbyl také dorostenec Pernica, který hasil další nebezpečný průnik hostů jen za cenu faulu. Nařízenou penaltu bezpečně proměnil Smékal. 10 minut před koncem mělo i Blansko dobrou příležitost ke skórování. Po rohovém kopu ovšem chyběl domácím hráčům větší důraz v zakončení. Hosté v závěru přidali ještě další dvě branky. V 83. minutě skóroval po přihrávce Kotáska Mazuch a v poslední minutě utkání po přímém kopu dorazil míč do sítě Kadlec a upravil na konečných 0:7.

Další přípravné utkání sehrají blanenští fotbalisté v sobotu 16.7. se Startem Brno na jejich hřišti. Utkání startuje od 10:00.