Sezóna MSFL se pomalu blíží k úplnému konci. V zápase 31. kola zamíří blanenští fotbalisté zpět na domácí hřiště, kde se tentokrát postaví Uničovu. Čeká je tedy mančaft, který v posledních týdnech trpí dost proměnlivou formou.

Výkonnostním vzestupem se mohou těšit svěřenci trenéra Petra Vašíčka. Navzdory nabitému programu se jim podařilo bodovat v každém z předchozích tří zápasů. Konkrétně zaznamenali remízy s Vrchovinou a Velkým Meziříčím, k nimž přidali středeční triumf nad Zlínem B. Na hřišti protivníka uspělo Blansko 3:0 a posunulo se na jedenáctou pozici soutěže.

Co se týče Uničova, ten naopak prochází nejistým obdobím. Závěr května mu nevyšel úplně podle představ a z posledních pěti duelů má pouze jedinou výhru. Tři body sebral Vratimovu díky vítězství 2:0, předtím ovšem mužstvo nestačilo 1:3 Velkému Meziříčí a teď v týdnu ho porazil 3:2 Hlučín. Uničovu tak náleží sedmá příčka v poměrně našlapaném středu tabulky.

„Uničov na podzim byl velmi těžký soupeř, ale dle mého názoru jsme drželi krok a remízový stav do poslední minuty. Pak jsme dostali nešťastný gól v závěru, což byla škoda,” vzpomíná na minulý vzájemný souboj Štěpán Alexa. Tehdy Blansko podlehlo rivalovi venku 2:3. „Každopádně stojí před námi poslední dvě utkání a chceme se porvat o body za každou cenu. Přece jenom máme fanouškům určitě co vracet,” uvažuje záložník.

Motivaci blanenského týmu ještě umocňuje, že jde o poslední představení na domácí půdě. Sezónu totiž zakončí venku proti Hlučínu. „Nemáme co ztratit. Věřím, že odevzdáme maximum a dokážeme všem, že od nás z trávníku na Údolní se body vozí těžko. Kluci jsou připraveni a vydáme ze sebe všechno,” praví odhodlaně Alexa.

Jak Blansko obstojí v náročné výzvě, se ukáže v neděli 5. června. Měření sil na stadionu v Údolní ulici startuje od 10.15. K dispozici bude textový online přenos ZDE.