Vrchol fotbalového týdne je tady. K osmému kolu MSFL vyrazí blanenští fotbalisté do Otrokovic, které se nacházejí na dně tabulky s jediným vstřeleným gólem.

Po dvou předchozích týdnech, během nichž odehrálo Blansko dohromady čtyři zápasy, najel tým na volnější program. Poslední duel tak absolvoval minulou sobotu doma proti Slovácku B, které ale jihomoravské hráče zdolalo 3:1. I kvůli tomuto zaváhání klesli svěřenci Petra Vašíčka na průběžnou šestou pozici. Stále však mají slibnou bilanci tří výher z uplynulých pěti utkání.

Zato výsledky nadcházejícího protivníka Blanska vypadají znatelně jinak. Otrokovická Viktoria dosud čeká na první vítězství sezóny, má jediný bod za remízu 0:0 s Uničovem a zatím okupuje poslední místo MSFL. Otrokovičtí navíc dali jedinou branku během osmi zápasů, což zvýrazňuje dosavadní trápení. Fotbalisté z brány Moravského krasu ovšem ví, že nemohou protivníka za žádných okolností podcenit.

„Naše hlavní přednost by měla být fotbalovost a touha získat po minulé porážce důležité tři body, abychom se vrátili zpět na vítěznou vlnu,“ zmiňuje obránce Blanska Marcel Pyš. Případný úspěch může jeho celek posunout opět nahoru do bitvy o samotné čelo soutěže. „Viděl jsem krátký sestřih otrokovických utkání a hrají fotbal, který není založený na žádné velké fotbalovosti. Spíše jde o důraznou hru a souboje,“ míní dvaadvacetiletý bek.

Vliv by mohlo mít i předchozí utkání Viktorie. „V minulém kole poprvé bodovali, takže by u nich mohla být jakási euforie, již budou chtít určitě využít. Proto nás nečeká vůbec nic lehkého, ale uděláme všechno pro to, abychom vyhráli,“ burcuje Pyš.

Pro Blansko navíc mluví statistiky z minulých vzájemných duelů, kdy mu Otrokovice dvakrát za sebou podlehly 0:4. Naposledy se tak stalo v září 2019 na domácí půdě Jihomoravanů. Společné bitvy však mají mnohem delší historii, jež sahá až do dob působení v Divizi.

Měření sil Otrokovice–Blansko je v plánu na sobotu 18. září. Hrát se bude od 10.15 na trávníku v Otrokovicích, odkud budete moct sledovat dění online. Buď díky textovému online přenosu ZDE, nebo video vysílání ZDE.

Autor: Tadeáš Mima