B l a n s k o - Šest gólů ve dvou zápasech nasázel fotbalový útočník Jan Koudelka, který nastupuje ve třetiligovém Blansku. Hraje také nejvyšší soutěž v malém fotbalu v dresu Blanenska.
Minulou sobotu si proti fotbalovému Hulínu dvakrát postavil míč k penaltě, oba pokusy proměnil a Blansko zvítězilo 3:1. V pondělí se pak podílel na demolici Příbrami 12:1. „Jsem hlavně spokojený, protože se nám podařilo v obou utkáních zvítězit. Je úplně jedno, kdo dává góly. Výhra v malém fotbalu byla dána tím, že Příbram přijela jen v šesti lidech," podotýká Koudelka.

Běžně je v Blansku určený na penalty, před sobotním duelem tomu však bylo jinak. „Na tréninku jsem neproměnil tři penalty ze čtyř. Při zápase jsem si na ně ale věřil. I když jsem nebyl určený, prostě jsem si vzal balon a šel kopat." vysvětluje blanenský forvard.

Blansko v sobotu ve čtvrt na jedenáct vyzve druhou Olomouc. „Nemáme co ztratit. Vynasnažíme se hrát tak, abychom urvali nějaký bod. Pro nás je důležité utkání hlavně příští týden proti Líšni. Uvidíme, co nám Olomouc dovolí, zkusíme hrát na brejky," říká Koudelka.

Nováček třetí ligy se po dvanácti kolech nachází na čtrnáctém místě. „Chceme uhrát co nejvíc bodů a udržet se. První sezona bývá nejtěžší, protože je to pro tým skok, když přijde z divize," tvrdí čtyřiadvacetiletý útočník.

Ještě v minulé sezoně nastupoval za Prostějov, který postoupil do druhé ligy. Koudelka však většinu jara promarodil a poté přestoupil do Blanska. „S trenérem v Prostějově jsme se domluvili, že kdybych stihl začátek přípravy, tak bych v kádru možná mohl zůstat, ale neuzdravil jsem se. Proto jsem šel po vzájemné dohodě na podzimní část do Blanska na rozehrání. Ještě se uvidí, zda se vrátím zpět na zimní přípravu," objasňuje Koudelka.

Fotbalová utkání občas proloží duelem v malé kopané. „Zápasy se naštěstí nekryjí, ale kdyby ano, tak má fotbal v Blansku přednost," líčí drobný forvard.

Čtyři branky v malé kopané vstřelil v pondělí i jeho parťák z útoku Ondřej Paděra. „Dobře si sedíme, hrajeme spolu už dva roky. Na hřišti o sobě víme a vyhovuje nám spolu nastupovat," dodává Koudelka, který má dva bronzy z mistrovství Evropy v malém fotbalu.