Blansko

Hradec Králové

1:2

Chrudim

Blansko

28.11.2020 | 13:30

Rozpis zápasů

vs

Blansko

Hradec Králové

1

2

vs

Chrudim

Blansko

28.11.2020 | 13:30

Rozpis zápasů
B l a n s k o - Ani sedmý jarní pokus zvítězit fotbalistům Blanska nevyšel. S mladou rezervou prvoligového 1. FC Slovácko ve 23. kole Fortuna Moravskoslezské ligy remizovali 1:1 a stále uzavírají tabulku. „Ze zápasu jsem měl trochu obavy, ale nakonec jsme jej mohli vyhrát," komentoval výsledek trenér Zbyněk Zbořil.
Proč se to tedy nepovedlo?

V předchozích zápasech jsme většinou měli problém se dostat do šancí, a když jsme už dvě tři příležitosti měli, tak jsme to nedokázali proměnit. Se Slováckem jsme šancí měli hodně, ale koncovka bohužel zůstala stejná. Mohli jsme vést už v poločase. Tutovku měl Kučera a pak i Stehlík, který neproměnil sólový nájezd. Odpověď tedy zní: opět špatná produktivita.

Kterých šancí litujete nejvíc?

Těch v samém závěru za stavu 1:1. Kučera měl jasnou šanci dát rozhodující branku, ale minul, a pak i Koláček obloučkem netrefil odkrytou bránu po závaru v malém vápně.

Jak se vaše obavy soupeře promítly do taktiky?

Herně jsme věděli, že na držení balonu nemáme šanci. Takže to bude v podstatě o tom, abychom hráli z dobrého bloku na rychlý přechod dopředu. To se nám celkem dařilo a hosty jsme do nějakých šancí nepouštěli. Někdy jsme se ale balónu zbytečně zbavovali nebo jsme udělali lacinou chybu.

Z této kategorie asi je i vyrovnávací gól.

Přestali jsme na chvíli hrát, když po faulu zůstal ležet hráč hostí, a pak jsme nepřerušili rychlý kontr. Jasná chyba.

Jakou známkou byste vystihl výkon svých svěřenců?

Řeknu to jinak. Cením si toho, že jsme v sobě našli dostatek sil se až do závěru rvát o vítězství. Kluků je mně trochu líto, že to nedotáhli do konce. Za výkon si zasloužili si vyhrát.

Autor: Deník/Zdeněk Vlach