Další těžký zápas stojí před blanenskými fotbalisty, kteří vyhlíží 28. kolo MSFL. Soupeřem Jihomoravanů bude Frýdek-Místek, jenž aktuálně drží v tabulce dvoubodový náskok. A navíc má poměrně solidní formu.

Momentální bilance Blanska není zrovna zářivá. Svěřenci trenéra Petra Vašíčka mají na kontě 30 bodů, přičemž z posledních pěti zápasů získali pouze dva za remízy. Z předchozích čtrnácti dnů navíc vždy odešli s nulou a pozvolna se propadají pořadím soutěže. Aktuálně jim to stačí na dvanáctou pozici s tříbodovým odstupem na Zlín B.

Statistiky Frýdku-Místku se tak jeví o poznání lépe. Moravskoslezský mančaft už čtyřikrát v řadě neprohrál, z toho zvítězil hned třikrát. Z uplynulých sedmi kol navíc inkasoval jen jedinou prohru, a to s momentálním lídrem MSFL z Olomouce. Předchozí víkend dopadl pro Frýdek-Místek smírným výsledkem, když si rozdělil body s Uničovem po remíze 2:2.

„Frýdek-Místek je vždy nepříjemným soupeřem, který dobře brání. Věřím však, že pokud předvedeme takový výkon jako se Sigmou doma, tak budeme úspěšní,” vidí pozitiva blanenský bek Filip Smrčka. Také on patří mezi pár jarních střelců Blanska, jelikož dával gól venku proti Slovácku B. V posledních dvou utkáních ovšem Jihomoravané ani jednou neskórovali, což chtějí konečně změnit.

Minulý vzájemný souboj vyšel dokonale Blansku. Ještě na podzim ovládl tým z brány Moravského krasu velkolepý výsledek 5:1, když se trefili i hráči ze současného kádru – Nikola Todorič nebo Jiří Tulajdan. Zbytek branek padlo po střelách Marka Macha a Guye Retena Elekany.

Měření sil s Frýdkem-Místkem se koná v sobotu 14. května na hřišti soupeře. Hrát se bude na stadionu Stovky, kde zazní úvodní hvizd ve 14.30.

Autor: Tadeáš Mima