N a p a j e d l a / B l a n s k o - Úspěšně započal svoji štaci v FK Blansko trenér Ludevít Grmela. Jeho svěřenci zvládli důležitý první krok a v úvodním utkání sezóny získali cenné tři body na hřišti Napajedel, kde se Blansku v minulosti nedařilo.
Vstup do utkání měla obě mužstva raketový. Blansko svoji úvodní šanci neproměnilo, domácí naopak ano. Naštěstí přišla za necelou minutu odpověď v podobě vyrovnávací branky Martina Levaie. „Myslím si, že nás výkon byl velmi slušný, domácí měli pár šancí, ale při nich nás podržel David Juran. My jsme měli v závěru několik možností po brejkových akcích, které jsme však nevyřešili ideálně, takže utkání mohlo skončit stejně tak 3:3 jako 6:1 pro nás,“ hodnotil průběh utkání Ludevít Grmela.

V prvním poločase bylo Blansko aktivnějším týmem s kvalitnější kombinací, v úvodu druhého však domácí zabrali a častěji na kopačkách měli míč oni. „V prvním poločase jsme předvedli několik pěkných akcí. Z jedné jsme po přihrávce Petra Čoupka šli do vedení, což bylo hodně důležité. Nemyslím si, že bychom ve druhém poločase ustoupili z naší hry. Domácí byli důraznější a aktivnější ve své snaze, ale my jsme měli blok stažený ještě více a domácí se tak velmi těžko prosazovali. Po tom krupobití už jsme si chytře počkali na chyby domácích a chodili do přečíslení. Bohužel jsme je řešili, tak jak jsme je řešili,“ narážel na neproměněné šance blanenský lodivod.

V drtivě většině šancí v závěru utkání se ocitali střídající Ladislav Hansl, Jakub Krejčíř a Tomáš Sodomka. „Klukům to do unavené obrany Napajedel sedělo. Bylo to přesně to, co jsme potřebovali. Jeden urostlý útočník, který to měl za úkol rozbíjet a dva lehkonozí hráči, kterým hra na brejky vyhovovala. Věřím, že příště už to klukům vyjde i co se týká zakončení,“ dodal na adresu střídajících hráčů trenér FK Blansko.

Nový šéf blanenské lavičky mohl nakonec do základní sestavy nasadit také v Blansku již dobře známého útočníka Ondřeje Ullmanna, který se mu za projevenou důvěru odvděčil vítěznou trefou. „Ullmiho znám z juniorky Zbrojovky, kde jsem ho trénoval. Vím, jaký je typ hráče. Mluvil jsem s ním už ve středu, měl jsem jen obavy, zda se na poslední chvíli podaří vyřešit všechny formality jeho hostování. Naši funkcionáři to však zvládli, takže výborná práce. Jenom se tak potvrdilo, že se vyplatí i na poslední chvíli udělat něco navíc a přinese to ovoce,“ dodal na závěr Ludevít Grmela.