1. FC Slovácko BFC HlučínSK Hanácká Slavia Kroměříž1.SC Znojmo FKFK TřinecFK Frýdek-MístekFK BlanskoFC Slovan RosiceČSK Uherský BrodFC Zlín BFK HodonínFC Zbrojovka Brno BSK UničovFC StráníMFK Karviná BTJ Start BrnoFC ZlínskoTJ Unie Hlubina

Fr.-Místek

Rosice

19.10.2024 | 14:30

Fr.-Místek

Rosice

19.10.2024 | 14:30

Blanenské fotbalisty čeká v neděli daleký výjezd do Moravskoslezského kraje, kde se utkají s Frýdkem-Místkem.

Valcíři aktuálně působí v MSFL nepřetržitě od sezóny 2018/19, přičemž předtím hráli pět sezón 2. ligu. Frýdek loni skončil na 9. místě tabulky se ziskem 47 bodů, tedy o pět příček nad Blanskem, které uhrálo 41 bodů. Kádr mužstva se během letní přestávky výrazněji neměnil. Novými posilami se stali David Kedroň a Vojtěch Hajnoš ze sestupujícího Frýdlantu nad Ostravicí, z Polska dorazil obránce John Makowiecki, z druholigové Opavy pak střelec Bohdan Velička, který v minulosti působil také ve Frýdlantu.

Frýdek-Místek je na tom zatím podobně jako Blansko. Oba týmy mají na svém kontě 14 bodů (4 výhry a 2 remízy), frýdecko-místečtí však mají jeden zápas k dobru a inkasovali o 4 branky méně. Středeční dohrávka 7. kola se Valcířů netýkala a na programu ji mají ve středu 16. října doma s Hlučínem. V uplynulých 3 kolech ale také vybojovali 7 bodů za výhry s Karvinou B a Zlínem B, v posledním kole poté vybojovali bod za remízu 1:1 na hřišti juniorky Zbrojovky Brno. Nejlepšími střelci Frýdku jsou třígóloví David Kedroň s Tomášem Hykelem, přičemž Hykel loni nasázel celkem 13 branek. Blanenská obrana si bude muset dát pozor i na výbornou levačku Patrika Rubého, ten v uplynulé sezóně zaznamenal 9 přesných zásahů.

Frýdek-Místek nepatří k oblíbeným soupeřům Blanska. Blanenští sehráli na hřišti soupeře historicky 4 zápasy a ve všech případech odešli jako poražení. Jarní klání na hřišti Blanska skončilo remízou 2:2, když 2 minuty před koncem vyrovnával Porč. Poslední vítězství nad Frýdkem se datuje do října roku 2021, kdy Blansko doma zvítězilo vysoko 5:1. Dvě branky tehdy vstřelil Elekana, po jedné Mach, Tulajdan a Todorič.

Utkání na Stovkách startuje v 10:15!

Autor: Zdeněk Veselý ml.