Jarní část MSFL nezastavuje a už v pátek jsou na programu dvě utkání 20. kola. Jedno z nich čeká na fotbalisty Blanska, kteří se představí proti celku Hlučína. Ambiciózní klub, kterému loni těsně nevyšel postup do FNL, zatím sehrál dva duely. Nejprve doma porazil Bohunice 1:0, následovala bezbranková remíza v Hranicích. Aktuálně patří soupeři 6. místo tabulky se ziskem 31 bodů za 8 výher, 7 remíz a 4 porážky. Hlučínským se moc nevedlo v zimní přípravě, kdy ze šeti duelů zvládli jediný, když na úvod přípravy zvládli duel proti Bílovci (3:0). Celkově zaznamenali ještě 2 remízy a 3 porážky. Blanenští budou chtít navázat na povedený zápas na domácí půdě proti Zlínu, kde museli odvracet gól soupeře z prvního poločasu. V tom druhém ale udeřil Jiří Tulajdan a obrat dokonal v nastavení Martin Sedlák. Poslední souboj s Hlučínem dopadl v Blansku porážkou 1:3, celkově jsme v posledních 5 duelech proti Hlučínu nebrali ani bod. Je tedy na čase to změnit! Utkání odstartuje v pátek od 17 hodin.

Autor - Adam Přikryl