3:0

Karviná B

3

0

Blanenští fotbalisté se připravují na 23. kolo MSFL. Tentokrát je čeká tým z Nového Města na Moravě - místní SFK Vrchovina. Domácí borci budou chtít napravit zaváhání v Hlučíně, kde sice nesehráli špatný zápas, nakonec ale odešli poraženi 0:2. Vrchovina naopak potřebuje zastavit sérii dvou proher v řadě. Oba soupeře dělí pouze 3 body a čeká nás jistě bitva o každý metr hřiště. Utkání na Údolní startuje v sobotu od 15:30 hodin.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

Vrchovina nezačala sezónu nejlépe a po první polovině měla na svém kontě 6 výher ze 17 zápasů. To stačilo pouze na spodní polovinu tabulky. V zimní přípravě se však hosté naladili na vítěznou vlnu, kdy vyhráli proti B-týmu Jihlavy, Havlíčkovu Brodu a Vysokému Mýtu. Tato forma se promítla i do startu jarní části sezóny, kdy Vrchovina udolala 3:1 B-tým Slovácka na jeho hřišti a následně zvítězila 1:2 také v Hranicích. Poslední 2 duely proti Frýdku a Uničovu však prohráli shodně 0:1, navíc nevstřelili ani branku.

Kádr Vrchoviny v zimní přestávce nedoznal příliš změn. Z týmu odešli pouze 2 útočníci. Michal Šmída odešel do Poličky, do Ústí nad Orlicí potom Kryštof Vašek.

Poslední utkání odehrála Vrchovina na půdě favorizovaného Uničova. Hosté se museli obejít bez rychlonohého útočníka Radka Matulky, kterého nahradil novic v týmu David Ráliš. Vítězství domácích se ale nerodilo vůbec lehce. První poločas si ani jeden z týmů příliš šancí nevytvořil. Za domácí zahrozili pouze Komenda s Krčem, ale nic z toho nebylo. „Byli jsme nervózní po tom, co jsme první dvě kola nehráli. Trvá, než se do toho hráči dostanou. Naopak soupeř byl rozjetější a měl sebevědomí, protože vyhrál na Slovácku a v Hranicích,“ hodnotil trenér Balcárek. Ve druhé půli byl totiž Uničov lepší a Vrchovinu k ohrožení vlastní branky nepouštěl. A povedlo se, i když šťastně. Ambrozek si v 68. minutě naváděl míč při přečíslení, vypálil a jeho tečovaná střela zapadla do druhého rohu brány, než se přemisťoval gólman Šmída - 1:0. "Pro mě bohužel nechytatelné a smolné", říkal po zápase Petr Šmída. Uničov následně mohl výhru potvrdit druhým gólem. To už při něm ale štěstí nestálo. Nejprve Komenda trefil tyč, následně Javůrek břevno. I přes to domácí fotbalisté uhájili těsné vedení. „Nebyl to úplně pohledný zápas. Nedařila se nám kombinace a kazili jsme přihrávky. Chci tam dostat více hernosti, ale trávník nebyl ideální. Důležité je, že jsme vyhráli a věřím, že nás to nakopne,“ řekl trenér Balcárek.

Z pohledu startů v MSFL, nezkušenějším mužem Vrchoviny je útočník Tomáš Duba se 112 zápasy. Střelcům v rámci MSFL vévodí šestigólový Tomáš Matulka, o 2 branky méně má potom obránce Martin Ráliš.

Z KÁDRU BLANSKA

Blanenští fotbalisté mají za sebou výjezd do Hlučína, který bohužel žádné body nepřinesl. Hned v 6. minutě mohl blanenské hráče poslat do vedení Williams, ten však trefil pouze břevno a po následném sporném odrazu od horní tyče se gól nepískal. Do vedení tedy šli ve 31. minutě po šikovné střele Zajíčka fotbalisté Hlučína. Z kraje druhého poločasu měl další velkou šanci Williams, domácí ale podržel brankář Kolenko. Blanenští byli aktivní a drželi míč povětšinu času na svých kopačkách, ale své akce nedotáhli do zdárného konce. V 83. minutě se po chybě obrany prosadil Smékal a vyrovnaný zápas tedy skončil porážkou Blanska 0:2.

Přesto se i po utkání řešila sporná situace po střele Williamse, která vypadala, že skončila celým objemem za brankovou čárou. “My jsme ji viděli tak, i od některých našich hráčů, kteří v té akci byli, že to skončilo brankou, a proto se naši hráči radovali. Rozhodčí na to nereagovali a gól neuznali, takže to, bohužel, zůstalo jen u šance, byť to byl gól. Hráli jsme dál, měli jsme další šanci v podání Karla Jaroše z úrovně penalty, která byla výborně vypracovaná. Míč mu ale asi skočil a přestřelil branku. V té době jsme mohli vést 2:0, ale tyto dvě šance jsme nevyužili,” komentoval utkání domácí lodivod Jiří Vorlický, který byl zároveň spokojen s tím, co mohl v průběhu utkání sledovat. “Myslím si, že tempo hry jsme diktovali celé utkání. Hlučín dal šťastný gól podobně jako my minulý týden se Zlínem a poté se mohl koncentrovat na dobrou organizaci obranné hry. Jak jsme v předchozích utkáních tu útočnou variabilitu a kreativitu v poslední třetině hřiště uměli uplatnit, tak tentokráte se nám to nepodařilo. Bylo to velmi poučné utkání právě z hlediska obdržených branek. Na druhou stranu mi hráči udělali radost z pohledu té postupné cesty, kterou v kombinaci razíme. Kdybych se na to měl podívat z hlediska kombinačního fotbalu a zakládání postupných útoků ve srovnání se zápasem v Kroměříži, tak jsme se zase o krok posunuli.”

Blansku tedy aktuálně patří 8. místo se ziskem 29 bodů se skórem 38:38.