Karviná B

Karviná B

Vstup do soutěže nevyšel, ale fotbalisté Blanska rozhodně neskládají zbraně. Ve druhém kole MSFL je čeká venkovní zápas s B-týmem Jihlavy, který ovšem zahájil sezónu celkem slibně.

Dlouho se zdálo, že si Blansko z premiéry v MSFL odnese bod. Jenže skóre 0:0 s Vratimovem nevydrželo až do úplného konce a hosté vyhráli díky pozdnímu gólu. Jihomoravští hráči tak musí na první úspěch čekat a zatím jim náleží čtrnácté místo tabulky. „Nezvládli jsme první utkání, byť průběh nasvědčoval tomu, že bychom ho mohli zvládnout,“ uvažoval blanenský kouč Petr Vašíček.

Štěstí se sice v závěru odklonilo, nicméně Blansko se již dívá na novou výzvu. Dalším, kdo se s loňským účastníkem FORTUNA:NÁRODNÍ LIGY potká, budou hráči FK mládeže Vysočina Jihlava. „Jde o juniorku, většinou o mladé kluky. Proto očekáváme agresivní napadání a fyzicky zdatného soupeře,“ podotkl Vašíček. Věkový průměr jihlavské sestavy, jež naskočila do úvodního kola, se pohybovala těsně nad hranicí jednadvaceti let.

A domácím zřejmě nebude scházet ani sebevědomí. „V minulém kole potrápili Uničov, který patří mezi lepší mužstva soutěže. Ale věříme, že jejich sebedůvěru pošleme trochu dolů,“ zmínil trenér. Na hřišti Uničova hrála Vysočina 1:1, když za ni vyrovnával v 71. minutě z penalty Robert Štefánek.

Blansko půjde do duelu v plné síle. Celá sestava je připravena a aktuálně ji netrápí žádná zranění. Tým zároveň proti předchozímu týdnu posílil, když dotáhl přestup beka Marcela Pyše ze Zbrojovky Brno a získal i dalšího obránce Filipa Smrčku. „Máme patnáct hráčů v kádru a je to určitě lepší, protože na trénincích je větší konkurenční boj. Doufám, že se to projeví i v zápasech a že kluci budou daleko více pracovat, aby si udrželi místo v základní jedenáctce,“ vyzdvihl Vašíček.

Právě tréninkový cyklus měl tento týden standardní podobu. „Proběhla regenerace, důraz na rychlost či kombinaci. Myslím si, že bez problému,“ přiblížil trenér uplynulé dny. Klíčové však bude, jak to půjde na hřišti. „Pořád je začátek soutěže a rádi bychom bodovali, abychom nabrali sebevědomí do dalších utkání,“ dodal.

Na hřišti jihlavského B-týmu se fotbalisté Blanska představí v sobotu 7. srpna od 10.15. Duel hostí hřiště Na Stoupách.

Autor: Tadeáš Mima