B l a n s k o - Přání do nového roku a spoustu dalších poznatků a aktualit směrem k jarní části sezóny vyslovil předseda blanenského fotbalového klubu a místostarosta města Blanska pan Jiří Crha.
„Zdravím v roce 2018 všechny fanoušky FK Blansko. Jménem klubu Vám přeji mnoho úspěchů a zejména hodně zdraví, pohody a také radosti z fotbalu. Společně s Vámi se těším na to, jak se budeme potkávat na utkáních blanenského A mužstva i mládežnických kategorií. Velmi si vážím přízně všech rodičů a fanoušků blanenského fotbalového klubu a přeji jim, aby fotbalové zápasy stále pravidelně navštěvovali a utvořili co největší diváckou kulisu.“

Jak byste zhodnotil podzimní část sezóny vzhledem k současnému 13. místu v tabulce?
Podzim byl v divizní soutěži mimořádně těžký, protože po sestupu ze třetí ligy mužstvo opustilo sedm hráčů a týden před prvním mistrovským utkáním v divizi neměl kádr ani kompletní jedenáctku. Začátek sezóny byl tak proto velmi složitý, ale mužstvo se podařilo stabilizovat a v závěru podzimu už byly vidět výsledky. 15 bodů není úplně ideální stav, nicméně na to, s čím jsme vstupovali do podzimní části, je to asi maximum, na které jsme mohli dosáhnout.

S jakými cíli vstupuje klub do jarní fáze sezóny?
Cílem vedení FK Blansko je záchrana v divizi a vůbec se nepřipouští, aby okresní město hrálo nižší soutěž, než ve které se klub momentálně nachází. V tomto duchu bude probíhat i zimní příprava a mužstvo se dále bude budovat. V současnosti se tým opírá zejména o vlastní odchovance a kluky z okolí. Své příležitosti budou stále dostávat také dorostenci. Hráči, kteří zde na podzim působili, prakticky zůstávají. Dalším cílem vedení je posílení kádru. V hledáčku máme tři posily, přičemž jednou z nich je dlouholetý hráč Blanska Petr Gromský, jenž se vrací po zranění.

Máte představu o konkrétních postech, které je třeba posílit?
Potřebujeme doplnit útočníka a fotbalistu, který bude schopen univerzálně působit na postu defenzivního záložníka či stopera. Přestupy těchto nejmenovaných hráčů by měly být dotaženy do konce ledna. Tito hráči by se měli poté zapojit do zimní přípravy. Tréninky A mužstva začínají 15. ledna na umělé trávě na Mlýnské.

Plánují se do budoucna další investice do blanenského fotbalu?
Blanenský fotbal má, dle mého názoru, v současné době skvěle zázemí. Dvě travnatá hřiště s kabinami a navíc předloni zřízená umělá tráva jsou toho důkazem. Během jara by měla být zahájena rekonstrukce tribuny na stadionu na Údolní, na kterou se v loňském roce podařilo získat dotaci. Další finance z města půjdou na jiná sportoviště, například na městské lázně či halu ASK Blansko.