Nový ročník Moravskoslezské fotbalové ligy otevírá své brány. Do Blanska přijedou fotbalisté Hanácké Slavie Kroměříž, kteří loňskou sezonu zakončili na skvělém druhém místě za vítěznou rezervou olomoucké Sigmy. Na úvod nás tedy čeká velice atraktivní soupeř, který patří mezi hlavní aspiranty na postup do druhé nejvyšší soutěže. Utkání startuje v sobotu 6.8. v 17:00 na stadionu v Údolní ulici.

Kroměříž zažila úspěšnou loňskou sezónu, avšak konečné druhé místo mělo hořkou příchuť. Mužstvo vedené Bronislavem Červenkou mělo po podzimní části soutěže náskok 6 bodů před olomouckým B-týmem. Na jaře ovšem přišla výsledková krize týmu, kdy ze 7 duelů vytěžili fotbalisté Hanácké Slavie pouhých 5 bodů a ztratili tak své vedení v čele soutěže.

Hosté z Kroměříže za sebou mají úspěšnou letní přípravu. V prvním utkání se střetli s druholigovou slovenskou Dubnicí nad Váhom a byla z toho remíza 1:1. V dalším utkání proti rezervě Slovácka si hráči SK připsali první vítězství přípravy (3:1). Následovaly dvě těsné porážky se soupeři z vyšších soutěží, konkrétně s prvoligovou Zbrojovkou (0:1) a druholigovou Opavou (0:2). Konec přípravy zastihl Kroměříž ve skvělé formě, kdy postupně zvítězila nad B-týmy z Olomouce (1:0) a Zbrojovky Brno (4:0).

V loňské sezóně se blanenským fotbalistům nepodařilo proti tomuto soupeři ani v jednom případě bodovat. V podzimním utkání na stadionu v Kroměříži prohráli blanenští poměrem 1:3 a navíc dohrávali bez vyloučeného brankáře Nešetřila. Jarní odveta začala pro Blansko skvěle, když se už ve 3. minutě z přímého kopu prosadil Todorič. Kroměříž však zvládla utkání otočit a zvítězit v Blansku 5:1.

Pikantní utkání čeká Tomáše Machálka. Bývalý blanenský kapitán se po konci smlouvy v našem klubu přesunul právě do Kroměříže a v sobotu se tak vrací na stadion v Údolní ulici. Utkání startuje v 17 hodin.

Cena vstupného zůstává stejná jako v minulé sezóně, tedy dospělí 60 Kč, ženy a děti do 150 cm mají vstup zdarma. Před utkáním je možné zakoupit celosezónní permanentní vstupenku za 800 Kč. V případě zájmu nás kontaktujte na čísle +420 733 154 834.

Těšíme se na vás!