Uničov

Uh. Brod

04.05.2024 | 10:30

Údolní

Po utkání se Startem Brno, který fotbalistům Blanska nevyšel, čeká na blanenské v rámci 22. kola Moravskoslezské ligy další soupeř z Brna. Vyzyvatelem bude domácí Tatran Bohunice. Nováček soutěže aktuálně bojuje o pozice nad sestupem. Na kontě má 18 bodů za 5 výher, 3 remízy a 13 proher. To stačí na 15. místo (první nesestupové), avšak jen díky lepšímu rozdílu ve skóre, neboť 16. Frýdlant a 17. Uherský Brod mají bodů stejně. Na jaře mají Bohunice zatím shodně 2 výhry (3:0 Start, 1:0 Zlínsko) a 2 porážky (0:1 Hlučín, 0:1 Hranice). Právě po posledním utkání s Hranicemi promluvil trenér hostí Schneider. „Někdy je potřeba trochu spadnout z hrušky dolů. Zrovna my si to tedy úplně nemůžeme dovolit, ale máme týden, abychom se oklepali a zase se posunuli dál. Některé výsledky nám nahrávají, nejblíž teď v tabulce máme Rosice, na které ztrácíme sedm bodů. Takže v následujících třech kolech musíme hrábnout, abychom je dotáhli a nespoléhali se stále jen na to, co se děje za námi!“ Poslední zápas tohoto jihomoravského derby skončilo lépe pro blanenské, kteří po výhře 2:1 na domácí půdě poprve v sezóně okusili chuť vítězství a odrazili se po nepovedeném úvodu k lepším zítřkům. Věřme, že 3 body poputují do Blanska. Fandit můžete v sobotu od 10:15 na bohunickém fotbalovém hřišti.

Autor - Adam Přikryl