Blíží se konec podzimu a fotbalistům Blanska stále patří čtvrtá pozice MSFL. Na ní se nachází i díky výhře 4:0 nad Velkým Meziříčím, kterou komentoval Petr Vašíček. Hlavní trenér domácích oceňoval hlavně skvělou činnost v obraně.

Doma berete suverénní výhru 4:0 nad Velkým Meziříčím. Jak zápas vypadal herně?
Je znát, že se přibližuje konec podzimní části. Máme toho už všichni hodně a trochu se to projevuje. Skóre 4:0 je velmi dobré, ale myslím si, že hlavně první poločas byl z naší strany takový ospalý. Potom jsme se ovšem zvedli a soupeře jsme udolali tím, že jsme více chtěli vyhrát. Když jsme dali druhý gól, byli hosté již odevzdaní.

Jaká byla motivace po minulém týdnu, kdy jste nestačili na silnou Kroměříž?
Když to vezmu více zeširoka, je to těžké. Řekli jsme si, že béčka Olomouce, Baníku a mužstvo Kroměříže jsou zatím nad naše síly. Podotýkám zatím. Jenže tady zase je vidět, že se s ostatními protivníky můžeme v pohodě srovnávat. Z Velkého Meziříčí jsme měli opravdu respekt, protože se mu vraceli někteří hráči a nechtěli jsme nic podcenit. V uplynulých duelech měli problémy se sestavou, nicméně jsme ukázali, že jsme o trošku výše než oni.

Ke ztrátě z předchozího utkání, kdy dostal červenou kartu Petr Nešetřil, přibyla v sobotu zranění. Jak velká nepříjemnost to je?
Vliv má právě i skutečnost, že se blížíme do finále podzimu a roste náchylnost ke svalovým zraněním. Potvrdilo se to zrovna u Tomáše Machálka, jehož jsme museli střídat. U situace s Kubou Tenorou to byla bohužel smůla. To se naneštěstí stává a fotbal nejsou šachy. Mrzí mě to konkrétně u něj, jelikož nám na podzim vždy strašně moc pomohl, když jsme potřebovali.

Příjemnou zprávou pro vás však může být výkon obrany, která ani jednou neinkasovala…
Jsme velice rádi, že jsme udrželi nulu. Samozřejmě nás potěší, když pracujeme na ofenzivě, jež nám je o něco blíže a přestřílíme soupeře třeba 5:3, ale kvalitní výkon dozadu znamená hodně. Pomůže to celému mančaftu, a to nejen gólmanům. Dokázali jsme si, že vedle útoku umíme výborně zahrát i do defenzivy, což je v dnešním fotbale velmi důležité.

Na nule se podílel i debutující brankář David Vitásek. Co říkáte na jeho hru?
Mrzí mě to za gólmany, kteří odchytali zápasy předtím bez nuly. David ovšem neudělal proti Velkému Meziříčí žádnou chybu. V situacích, jež třeba nevypadají tak složitě, si poradil na sto procent. Davidovo představení nelze hodnotit jinak než jako dobrý výkon.

Přestože teploty už klesají, fanoušci stále chodí na vaše duely a mohutně vás podporují. Jak je příjemné nastupovat před takovou kulisou?
Děkujeme za ty nejskalnější, kteří stojí po našem boku. Mrzí nás, že diváků nechodí tolik, ale za ty věrné jsme vděční. Tady ten kotel a další skupiny fandů pro nás mají velký význam. Jsme za ně rádi a myslím si, že to i kluci tak cítí, když jim jdou po utkání poděkovat. Lidé prostě s námi žijí a já jim za to ještě jednou děkuji jako trenér.

Autor: Tadeáš Mima