Karviná B

Karviná B

První květnová sobota bude patřit opět fotbalu. V rámci 27. kola MSFL se blanenští fotbalisté utkají doma na Údolní proti celku z Uherského Brodu. Hosté nezažívají povedené období a aktuálně jim patří až předposlední příčka. Naposledy utrpěli 3 těsné porážky v rámci tzv. anglického týdne (více odehraných zápasů během týdne). Blansko si prochází také menším bodovým a střeleckým útlumem a bude se snažit zapomenout na nepovedené utkání v Uničově, kde padli 1:4. Souboj o velmi důležité body pro oba celky začíná v sobotu od 16:30.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

Hosté z Bodu zakončili loňskou pouť MSFL o příčku níže než Blansko a skončili na dvanáctém místě. Tento výsledek chtěli letos vylepšit, ale zatím se jim to příliš nevede. Množství těsných porážek a nepovedených výsledků drží soubor trenéra Pazdery na předposledním místě tabulky se ziskem 24 bodů. Vyrovnanost ve spodních patrech tabulky ale znamená, že ztrácí pouze bod na Velké Meziříčí a situace do konce sezóny se může ještě hodně proměnit. Celkově letos zapsal celek ze Zlínského kraje 6 výher, stejný počet remíz a 13 porážek se skóre 28:42.

Kádr hostí doznal několika změn. Mužstvo opustili Robin Josefík (Rakousko) a Vílem Gettler (SFK ELKO Holešov), přišli naopak 4 noví hráči - Jakub Obdržálek (Jiskra Staré Město), Daniel Valenta, Tomáš Chrudina (oba FC TRINITY Zlín), Marek Mančík (TJ Sokol Slavkov).

Naposledy nastoupili Broďané do derby proti B-týmu Slovácka. Do kolen je srazila nejen trefa v závěru středečního utkání na Vrchovině, ale i proměněná penalta útočníka Slovácka B Davida Kratochvíly. „Bavíme se o tom každý týden. Porážky nás mrzí kvůli hráčům, kteří trénují a připravují se na zápasy, i kvůli fanouškům, co za námi jezdí a fandí nám. Za kluky ale musím dát ruku do ohně. Vidím, že dělají všechno pro to, aby to zlomili, ale poslední zápasy si to vyžíráme,“ říká smutně trenér Uherského Brodu Lukáš Pazdera. Úvodní část byla opravdu nezáživná, zásadní chvíle přišly až po změně stran. Ještě za bezbrankového stavu se dostal do zakončení Valenta. Pokus hostujícího útočníka ale brankář Borek v klidu kryl. Klíčový okamžik střetnutí přišel až po hodině hry. Střelu Kudely z hranice šestnáctky rukou zastavil Valenta a sudí Bělák správně ukázal na bílý puntík. Míč si vzal Kratochvíla a přesnou střelou zajistil celku z Uherského Hradiště hubenou výhru 1:0. „Obrannou fázi jsme zlepšili. V defenzivě jsme udělali velký kus k tomu, aby ty výsledky byly, ale není nám přáno. Chybí nám štěstí,“ zoufá si Pazdera.

Jeho mladý tým se naklání nad sestupovou propastí a nemá moc kam uhnout. Broďané navíc ve složitém období přicházejí o důležité hráče. Po karetním trestu se sice vrátil do sestavy kapitán Lorenc, před utkáním ale vypadl krajní bek Flasar, v derby nenastoupil ani další zadák Tkadlec, kvůli zranění chyběl i Šmatelka či vyloučený hříšník Mančík. S jakou sestavou přicestuje soupeř do Blanska je tak s otazníkem.

Poslední vzájemný duel s Brodem se odehrál v podzimní části MSFL, kdy blanenští zavítali na hřiště soupeře v 10. kole. Brankový účet zápasu otevřel již v 7. minutě domácí Josefík. Blanenští odpověděli o 5 minut později brankou Jaroše. Domácí tým byl v prvním dějství o něco nebezpečnější, do vedení však šli v závěru poločasu díky Feikovi hosté z Blanska. Z kraje druhého poločasu mohl navýšit vedení Smrčka, míč se ale odrazil od tyče zpět do hřiště a Uherský Brod z protiútoku vyrovnal na 2:2. Svěřenci trenéra Vorlického převzali ve druhém dějství iniciativu a odměnou byla v 67. minutě branka z kopačky Dani Luala. Po zbytek utkání se už domácí hráči do větší příležitosti nedostali a v nastaveném čase pečetil vítězství Blanska čtvrtou brankou Kapur. Blansko tak porazilo venku Uherský Brod 4:2.

O korunu krále střelců v kádru Brodských se dělí 2 střelci, který mají shodně po šesti vstřelených brankách - útočníci Jan Michalec a Robin Josefík (který ale odešel do Rakouska), sekunduje jim obránce Matěj Lorenc se čtyřmi přesnými zásahy. Nejzkušenějším hráčem do počtu startů v MSFL je obránce Marek Flasar se 120 starty, o zápas méně odehrál záložník Marek Mančík a o další zápas méně obránce Michal Vrága.

Sestava Uherského Brodu z posledního utkání se Slováckem:

Nemrava – Švrček, Leskovjan, Lorenc, M. Michalec – Strachoň (77. Straňák), Nevařil, Venený, Obdržálek, J. Michalec –Valenta (77. Chrudina).
Trenér: Pazdera.

Sestava Blanska z posledního utkání s Frýdkem-Místkem:

Nešetřil – Feik, Holman, Dani Lual (46. Kapur), Abdellaoui, Tulajdan, Černý (46. Chyla), Pecuch, Rajčinec (46. Porč), Šedivý (46. Jaroš), Smrčka (C)
Trenér: Jiří Vorlický

Poslední 3 vzájemné duely:

10. kolo MSFL (2022/23), 08. října 2022
Uherský Brod - FK Blansko 2:4 (2:2)

Branky: 7. Josefík, 52. Josefík – 12. Jaros, 45. Feik, 67. Dani Lual, 90. Kapur

26. kolo MSFL (2021/22), 30. dubna 2022
Uherský Brod - FK Blansko 3:0 (2:0)

Branky: 36. Josefík, 40. Michalec, 90. Gettler

9. kolo MSFL (2021/22), 25. září 2021