3

0

FK Třinec

Údolní

Po zápase s Baníkem jsme vyzpovídali kouče Jiřího Vorlického. Blanenský trenér v rozhovoru zmiňuje, jak obtížné bylo vzhledem k absencím skládat sestavu nebo proč se rozhodl nasadit obránce Černého do útoku. Kromě samotného zápasu také prozrazuje, jak hodnotí svůj rok na lavičce Blanska a co očekává od utkání v Třinci.

Trenére, proti Baníku jste potvrdili výsledkový vzestup a uhráli bezbrankovou remízu. Před zápasem jste však musel řešit řadu absencí, jak obtížné bylo skládat sestavu před tímto duelem?

Malinko nám to zkomplikovalo situaci, ale ne z hlediska základní sestavy, protože když se vrátím i do minulé sezóny, tak tým 15-16 hráčů máme poměrně vyrovnaný. Postavit základní jedenáctku tedy nebyl takový problém, problémem bylo mít nachystané zkušenější hráče na oživení. Proto jsem nechal na druhý poločas nejlepší hráče z minulého zápasu Jaroše se Sedlákem, kteří v Brodě hráli výborně. Z tohoto důvodu jsme je měli tentokráte připravené až na druhý poločas.

Na hrotu nastoupil při absenci Tulajdana obránce Tomáš Černý a sám byl u nejdůležitějších situacích. Proč jste se rozhodl právě pro Tomáše, zvažoval jste i jiné varianty do útoku?

Variant bylo více, ale Tomáše se snažíme dlouhodobě, už od přípravy, zapracovávat i v útoku, jenomže byl zraněný a 14 dní nám chyběl. Teď už trénoval a přišla právě ta ideální příležitost dát ho v tomto zápase na pozici devítky a myslím si, že tam odehrál dobré utkání.

V prvním poločase jste měli 3 vyložené šance, ve druhé půli jste trefili břevno. Někdo by mohl říct, že vzhledem k vašim šancím je bod málo, ale v nastaveném čase vás Baník dostal pod tlak a také měl slibné příležitosti. Berete tedy konečnou remízu, nebo spíše převládá zklamání?

Vidím to tak, že kdybychom proměnili naše příležitosti, tak bychom se možná ani nebavili o šancích Baníku na konci utkání. Ale jsme pořád v začarovaném kruhu. My jsme je neproměnili a mohli jsme být potrestáni. Naštěstí nás Petr dvěma zákroky podržel. V tenhle moment nelze mluvit o zisku nebo o ztrátě, protože realita byla taková, že jsme mohli vyhrát i prohrát. S tímto soupeřem bych ale řekl, i s fotbalem, který oba týmy předváděli, že remíza byla zasloužená.

1. října to byl rok, co jste odkoučoval první zápas coby trenér Blanska. Za týmem je za tu dobu vidět velký kus práce. Když se ohlédnete dozadu, jak hodnotíte rok na blanenské lavičce? Nelitujete, že jste tehdy nabídku trénování přijal?

Tak nejprve mě těší, že je vidět a že si někdo všímá toho, že jsme udělali kus práce. Ještě chvíli u tohoto tématu zůstanu – kdyby nedošlo k tak výrazné obměně týmu, tak si myslím, že jsme dál. Museli jsme se ale o krok, o dva vrátit zpět, aby si nově příchozí hráči na náš styl zvykli, což se nám začíná dařit, takže ta identita je čím dál viditelnější. Z tohohle pohledu jsem za to rád. A zpětně musím říct, že jsem nevěřil, že mě bude opět mužský fotbal bavit tak, jako mě v Blansku baví. A mužský fotbal v Blansku mě opravdu baví, takže hodnotím ten rok pozitivně.

Už v pátek vás čeká zápas ve Třinci, který vede exblanenský trenér Martin Pulpit. Co od tohoto zápasu očekáváte?

Očekávám nesmírně, nesmírně těžké utkání. Je potřeba brát v potaz, že Třinec je pořád druholigový tým, byť neměl ideální vstup do soutěže, teď má také kolísavé výsledky, ale kádr má velmi kvalitní. Očekávám tedy těžké utkání, nicméně si myslím, že i na naší straně je kvalita a můžeme se měřit, tak jako jsme to předvedli i teď, s jakýmkoliv soupeřem, a věřím, že v Třinci budeme velmi důstojným soupeřem.