Karviná B

Karviná B

K utkání na půdě Frýdlantu nad Ostravicí se vrátil obránce Miroslav Kamenský. V rozhovoru mimo jiné sděluje, jaká je v mužstvu aktuálně nálada a co očekává od příštího zápasu s Hodonínem. Celý rozhovor čtěte níže.

Miroslave, ve Frýdlantu jste prohráli nejtěsnějším možným rozdílem 0:1, jak jsi viděl průběh zápasu?

Zápas byl takový, jaký jsem očekával. Frýdlant sázel především na rychlé protiútoky a nám nezbývalo nic jiného než dobývat jejich blok. Bohužel jsme ani jednu z našich šancí nebo pološancí nedokázali dotáhnout do konce. Soupeř naopak asi ze dvou vážnějších situací vstřelil gól.

Kde byla podle tebe chyba u obdržené branky, jak se dala situace zvládnout lépe?

Chyba byla už na začátku, že průniková přihrávka prošla do strany, odkud přišel centr. Další chybou bylo postavení. Místo toho, abychom se chytli s nabíhajícím hráčem, jsme bránili prostor a útočník pak hlavičkoval zcela sám.

Frýdlant snad vyjma první desetiminutovky druhého poločasu prakticky celý zápas jen bránil. Jak obtížné to pro mužstvo bylo, hrát proti tomuto stylu soupeře?

Tak samozřejmě je to těžší, než když hrajete otevřený fotbal nahoru dolů, tak jako tomu bylo předchozí dvě utkání. Na druhou stranu jsme ale věděli, že to utkání bude o dobývání. Na hře a strategii proti takovému soupeři musíme ještě hodně zapracovat.

Mužstvo se pod novým trenérem zvedlo. Body sbíráte, stále však figurujete na sestupových pozicích. Jaká panuje v mužstvu nálada, připouštíte si nějakým způsobem tlak vzhledem k postavení v tabulce?

Samozřejmě nás všechny mrzí to, na jaké pozici se právě nacházíme. Každopádně nálada a “chuť” se pod novým trenérem razantně zvedla. Všichni na sobě nějaký tlak cítíme, ale není to tak, že by nás nějak svazoval.

V létě jsi přišel z juniorky Zbrojovky Brno. Jak se liší trénování v „béčku“ ligového mužstva a týmu z MSFL?

Tempo za mě není až tak moc rozdílné, spíš už se to liší tou kvalitou. Kluci tady v Blansku mají už v MSFL něco odehraného a zkušenosti jsou na nich znát. Ve Zbrojovce to je tak, že do rezervy přijdou kluci z dorostu, kde byli zvyklí hrát o něco méně soubojový fotbal.

V příštím kole přivítáte doma Hodonín, se kterým jste se s juniorkou přetahovali o prvenství v divizi. Co od tohoto zápasu očekáváš?

Zápas s Hodonínem bude fyzicky náročný. Je to dost takticky vyspělý tým, zdobí ho rychlý přechod do útoku a hodně centrovaných míčů do vápna na vysokého hrotového útočníka. Každopádně věřím v to, že se všichni dobře připravíme a 3 body, které potřebujeme, zůstanou doma!

Děkujeme za rozhovor!

Autor: Zdeněk Veselý ml.