Mladý ofenzivní hráč, Williams Ahanna Grant, který je v klubu od jara na hostování z Vyškova, poskytl rozhovor po utkání s Frýdlantem. V utkání byl hodně vidět a trefil dokonce tyč, zároveň vybojoval penaltu.

Willy, dnešní zápas skončil remízou, byť jsme prakticky celý zápas Frýdlant tlačili. Tvoje hodnocení dnešního zápasu?
Nebyl to špatný výkon od celého týmu, bylo to dobré, chtěli jsme vyhrát, ale víte, že to je fotbal. Takhle to bohužel někdy chodí. Chtěl bych ale ocenit trenéry, celý realizační tým a hlavně spoluhráče a celou kabinu. Předvedli jsme bojovného ducha, jen nám tam bohužel nepadlo víc gólů. Za výkon se ale nemusíme vůbec stydět.

Poslední zápasy dostáváš více prostoru ve hře. Co říkáš na přístup trenéra Vorlického, který často rotuje sestavou, a nikdy tak nemáš jistotu, že i přes skvělý výkon nastoupíš v dalším zápase od začátku? Je to těžké po psychické stránce?

Abych byl upřímný, s trenérem Vorlickým máme skvělý vztah a každé jeho rozhodnutí respektuji, protože je tady můj šéf. Co se týče střídání sestavy, respektuju to. Je to koučova taktika a myslím si, že mu to zatím vychází. Rozhodnutí o sestavě tedy musíme přijmout a respektovat jej. Rotujeme, ale dostáváme všichni prostor, což je dobré.

V utkání jsi měl několik příležitostí, sám jsi jich také několik připravil, ke konci utkání jsi trefil tyč. Nebyl to dnes váš den nebo čím si vysvětluješ, že poslední utkání nejste moc produktivní, vyjma utkání na Baníku?
Řeknu to takto. Ve fotbale a obecně ve sportu je bohužel běžné, že pokud chceš dát gól a snažíš se sebevíc, někdy je to prostě strašně těžké a ten gól prostě nedáš. Já osobně se snažím makat na 100 %, tvořit a střílet. Dneska to byl zrovna ten den, kdy se nedařilo mě, ani týmu, prostě tám to tam nespadlo. Sice byl výsledek 2:2, ale mohli jsme těch gólů vstřelit mnohem více. Když se dostanu na hřiště a hraju, moje mentalita je vždycky taková, že dávám týmu celou svou energii. Vždy za ni děkuji Bohu, který mi dává sílu.

Jak zatím hodnotíš svoje působení v Blansku? Jak se Ti líbí město, navíc nemusíš z Vyškova dojíždět, protože tu máš také byt.
Nejdříve chci poděkovat prezidentovi klubu, že je tak milý, dále trenérům, zaměstnancům a hráčům za vřelé přijetí, kterého si opravdu vážím, moje kvalita hry má podle mě rostoucí tendenci a já cítím, že se posunuji tím správným směrem. Opravdu si vážím všech lidí v klubu, líbí se mi tady. Zároveň nesmím zapomenout na fanoušky za nekonečnou podporu a lásku. Jsou naším hnacím motorem a jsme rádi, že na nás chodí, i když by mohly být návštěvy vyšší, protože hrajeme dobrý fotbal.

Co je tvým cílem do další sezóny? Máš už nějaké indicie, zda začneš přípravu ve Vyškově nebo u nás?
Nebudu nic skrývat. V příští sezóně, minimálně do začátku její přípravy, bych se rád vrátil do Vyškova. Nechci, aby to lidé brali ve zlém, ale rád bych se v kariéře posunoval jako každý hráč a cítím, že na to mám. Mám své kvality a rád bych o místo ve Vyškově zabojoval. Bude to určitě těžké, ale Blansko mi dalo dobrý základ a posunulo mě hodně dopředu. Uvidíme, co přinese budoucnost. Teď jsem ale tady a do konce sezóny odvedu pro klub maximum!

DĚKUJEME ZA ROZHOVOR!

Autor - Adam Přikryl