3:0

Karviná B

3

0

Trenér Blanska Jiří Vorlický se v rozhovoru ohlíží za včerejším zápasem na půdě Hlučína. V rozhovoru se mimo jiné vyjádřil ke změnám v sestavě, k první obdržené brance nebo ke sporné situaci ze 6. minuty zápasu. I přes porážku svého týmu ale viděl ve hře svých svěřenců pozitiva. Celý rozhovor čtěte níže.

Trenére, do zápasu s Hlučínem jste poslal značně odlišnou sestavu oproti minulému zápasu se Zlínem. Na krajích zálohy nastoupili Pecuch a Williams. Bylo cílem nasadit proti Hlučínu rychlostnější typy hráčů?

Ano, byl to jeden ze záměrů. Druhým důvodem bylo, že tito hráči teď nenastupovali úplně pravidelně.

Jen na lavičce náhradníků zůstal Karel Spáčil, který zatím podává výborné výkony a patří k tahounům týmu. Místo něj nastoupil poprvé na jaře od začátku Karel Jaroš. Jaký byl záměr této změny?

Záměr byl takový, že Karel Jaroš už je zdravotně v pořádku a byl naším tahounem na podzim. I v tomhle utkání ukázal svoji dovednost a kvalitu. Měl tam i jednu velkou šanci, ale gól mu tam nepadl. Takže z jeho strany dobrý výkon.

Do utkání jste vstoupili výborně a do 10. minuty jste měli dvě stoprocentní šance. Nemůžu se nezeptat na tu první situaci, kdy se míč po střele Williamse odrazil od břevna dolů a minimálně polovina týmu se radovala z branky. Jak jste vy sám viděl tuto situaci?

My jsme ji viděli tak, i od některých našich hráčů, kteří v té akci byli, že to skončilo brankou, a proto se naši hráči radovali. Rozhodčí na to nereagovali a gól neuznali, takže to, bohužel, zůstalo jen u šance, byť to byl gól. Hráli jsme dál, měli jsme další šanci v podání Karla Jaroše z úrovně penalty, která byla výborně vypracovaná. Míč mu ale asi skočil a přestřelil branku. V té době jsme mohli vést 2:0, ale tyto dvě šance jsme nevyužili.

Po šancích vašeho týmu a vyrovnané pasáži přišla jako blesk z čistého nebe branka Hlučína. Mohli jste nějakým způsobem lépe reagovat a předejít brance?

Ano, ve dvou situacích jsme tomu mohli předejít. Jak při zakládání našeho útoku, tak poté při ztrátě míče v útočné třetině.

V úvodu druhého půle jste měli další stoprocentní šanci a následně jste diktovali tempo hry. Kýžený gól ovšem nepřišel a v závěru jste po chybě podruhé inkasovali. Chyběl vám větší klid v předfinální fázi, větší odvaha, nebo rozhodla kvalita a zkušenost soupeře?

Myslím si, že tempo hry jsme diktovali celé utkání. Hlučín dal šťastný gól podobně jako my minulý týden se Zlínem a poté se mohl koncentrovat na dobrou organizaci obranné hry. Jak jsme v předchozích utkáních tu útočnou variabilitu a kreativitu v poslední třetině hřiště uměli uplatnit, tak tentokráte se nám to nepodařilo.

I přes bodový neúspěch ale musíte být s výkonem týmu spokojený. Nebo byste našel ve vaší hře nějaké trhliny?

Bylo to velmi poučné utkání právě z hlediska obdržených branek. Na druhou stranu mi hráči udělali radost z pohledu té postupné cesty, kterou v kombinaci razíme. Kdybych se na to měl podívat z hlediska kombinačního fotbalu a zakládání postupných útoků ve srovnání se zápasem v Kroměříži, tak jsme se zase o krok posunuli.