Karviná B

Karviná B

Ondřej Porč dorazil do Blanska v zimním období z juniorky Slovácka, okamžitě se prosadil do základní sestavy a podává spolehlivé výkony. Jako jeden ze dvou mužů navíc zatím nevynechal na hřišti na jaře ani minutu. V rozhovoru se mimo hodnocení zápasu v Hlučíně dozvíte, jak zatím angažmá v Blansku hodnotí, zda se liší tréninková náročnost ve srovnání s ligovou juniorkou nebo co očekává od příštího utkání s Vrchovinou. Celý rozhovor čtěte níže.

Ondro, v Hlučíně, bohužel, skončila vítězná série a odjeli jste domů s prázdnou. Jaký byl zápas z tvého pohledu?

Zápas to byl těžký. Je to soupeř, který hraje o nejvyšší příčky. Myslím si, že celý zapas jsme tempo určovali my. O to víc pak samozřejmě mrzí výsledek.

V čem vidíš hlavní příčiny bodového neúspěchu? Co podle tebe chybělo k tomu, abyste si odvezli lepší výsledek?

No, chyběly 3 góly pro lepší konec. Příčina je v naší nízké efektivitě. Měli jsme mnohem více šancí než Hlučín, ale oni i to málo, co měli, dokázali lépe zužitkovat. To nám chybělo k zisku 3 bodů.

V Hlučíně jste tentokráte nastoupili v tříobráncovém systému, zároveň ale hráváte i se čtyřmi obránci. Co tobě více vyhovuje?

Základní rozestavení sice bylo na 3 obránce, ale celý zapas jsme dost rotovali. Jsem sice ofenzivněji laděný obránce, i přesto mi ale vůbec nevadilo být v určitých fázích zápasu pouze ve 3 vzadu a plnit defenzivnější úlohu.

Po příchodu do Blanska jsi se ihned zařadil do základní jedenáctky a spolu s brankářem Nešetřilem jsi jako jediný hráč v 5 jarních duelech nechyběl na hřišti ani minutu. Jak zatím angažmá v Blansku hodnotíš? Jak se ti v Blansku líbí?

Určitě to hodnotím pozitivně. Celý realizační tým je velmi milý a ochotný. Řekl bych, že i do kabiny jsem už stihl zapadnout, takže si určitě nemám na co stěžovat. Se zápasovou porcí jsem spokojený. Doufám, že to tak bude pokračovat i nadále. Moc si vážím toho, že mi pan trenér Vorlický dává tolik prostoru a vkládá ve mne důvěru.

V klubu jsi na půlročním hostování ze Slovácka a s tvými výkony panuje spokojenost. Bránil by ses případnému prodloužení spolupráce?

To jsem rád, že panuje spokojenost. Osobně si ale myslím, že jsem ještě pořád neukázal vše, co ve mně je. Zatím jsem o prodloužení nepřemýšlel. Uvidíme, co přijde v létě.

Je jasné, že se Blansko například zázemím nemůže srovnávat s ligových celkem, jako je Slovácko. Přesto se zeptám, jak bys třeba z pohledu tréninkové náročnosti či dalších aspektů srovnal působení v Blansku a juniorce Slovácka?

Je pravda, že ve Slovácku jsme měli tréninků více. Nemyslím si však, že záleží na kvantitě tréninků, ale na kvalitě a ta je v obou klubech srovnatelná. Tréninky tady v Blansku mi takhle vyhovují.

V příštím zápase vás čeká doma Vrchovina. Co od zápasu očekáváš?

Očekávám náročný zapas, kde bude důležité zachovat chladnou hlavu. Vrchovina je jeden z týmu, který hraje z bloku a čekají na rychlý protiútok. Budeme muset být trpěliví, protože šancí nemusí být tolik.

Děkujeme za rozhovor.

Autor: Zdeněk Veselý