3:0

Karviná B

3

0

Trenér Jiří Vorlický hledal po prohře 0:2 v Kroměříži příčiny bodového neúspěchu. Vyjádřil se také ke dvojitému poločasovému střídání a co očekává od příštího domácího utkání, kdy jeho tým vyzve Velké Meziříčí. Celý rozhovor čtěte níže.

Trenére, v Kroměříži jste po dobrém výkonu prohráli 2:0. Ukázali jste, že můžete hrát vyrovnané zápasy i s těmi nejlepšími. Co podle vás chybělo, že jste tu dnes bodově neuspěli?

Chyběl nám minimálně stejný počet vstřelených branek, jako dala Kroměříž (úsměv), chyběl nám jeden hráč navíc, protože jsme byli poměrně brzo vyloučeni, a to nám poté do útočné fáze v průběhu zápasu scházelo. Síly, které jsme za něj vydaly, nám chyběly. A chybělo nám také to, že jsme nepohlídali dvě standardní situace. Obě byly sice šikovně zahrané ze strany Kroměříže, ale mohli jsme na ně lépe reagovat.

I v 10 mužích jste ale na konci poločasu sahali po vyrovnání, když jste dvakrát trefili brankovou konstrukci. Tam se asi utkání lámalo…

Byl to přesně ten moment, kdy místo toho, abychom zápas otočili, a byly to opravdu skvělé příležitosti, jsme trefili břevno a tyčku. Nedali jsme branku a odjíždíme bodově s prázdnou.

Do druhého poločasu jste udělal hned 2 změny. Bylo to kvůli jednotlivým výkonům, nebo co přesně bylo cílem těchto změn?

U obou hráčů, kteří šli střídat, mě to moc mrzí, protože jejich výkon byl kvalitní. Jak od Williamse, tak i od Rostě Rajčince. Chtěli jsme ale hrát na větší riziko vzadu a posílit ještě více ofenzivu. Proto jsme střídali, šli dolů tito hráči a nastoupili naopak zkušenější kluci.

Příští týden vás čeká Velké Meziříčí. Co od tohoto zápasu očekáváte?

Upřímně, neočekávám od toho zápasu nic. Nemám nějakou představu, jak by mělo probíhat, protože těch vlivů, které jsou nasnadě a budou ovlivňovat ten příští týden, je moc. Nevíme, kde budeme hrát, tzn. řešíme, jestli na přírodní trávě nebo na umělé trávě, bude to jiný soupeř, takže já teď nic neočekávám. Budeme se v klidu připravovat a uvidí se podle podmínek, které budeme mít v týdnu. Jinak se zaměřujeme sami na sebe, ne na soupeře, tak tomu bylo i dnes, a tak tomu bude i příští týden.