Karviná B

Karviná B

Trenér Jiří Vorlický se v rozhovoru vrací k sobotní remíze v Uherském Brodu. V rozhovoru se mimo jiné dozvíte, zda bere bod za remízu 2:2 spíše jako zisk či ztrátu, zda by hráčům něco vytkl nebo jak to vypadá s absentujícími záložníky Holmanem a Rajčincem.

Trenére, v Uherském Brodě jste neudrželi dvougólové vedení, a nakonec odjeli pouze s bodem. Zápas jste však dohrávali v početní nevýhodě. Jak zpětně hodnotíte bod z venku, spíše jako zisk nebo ztrátu?

Z hlediska výsledku to beru jako bodovou ztrátu po vývoji, který byl. Z hlediska herního výkonu a výsledků z předchozích zápasů se Slováckem B a s Hranicemi to beru jako posun. To znamená, že jsme tentokráte nenechali 3 body doma soupeři, který je na tom v tabulce podobně jako my.

Ve 21. minutě jste se dostali do vedení a v následujících 10 minutách měli několik dalších vyložených šancí. Rozhodlo, že jste v této pasáži soupeři neodskočili na vícególový rozdíl, nebo kde vidíte hlavní příčiny remízy 2:2?

Nejprve bych chtěl ocenit situace, ze kterých jsme branky dali, a šance, do nichž jsme se dostali. Bylo to po velmi kvalitním výkonu, činnostech a součinnostech hráčů. V tomhle se oproti úvodu sezóny zlepšujeme. Dali jsme i dvě branky, a samozřejmě, o body jsme přišli tím, že jsme další šance nedali. Ale proměnili jsme alespoň dvě oproti zápasům z úvodu sezóny. Takže ano, je to pořád o proměňování brankových příležitostí.

Do šancí se dostáváte, ale přijde mi, že v některých i vyložených šancích hráči jako by ani nechtěli dát gól a namísto střely vůbec nezakončí nebo volí přihrávku. Jak tuto skutečnost vnímáte? Komunikujete to i s hráči?

Ano, to je úhel pohledu. My takhle chceme hrát. Dobře, není tam tolik zakončení, ale my pracujeme na tom, že se chceme dostávat do těchto situací a dohrávat je v pokutovém území. Je jen otázkou času, kdy se hráči naučí rozhodovat, kdy zakončovat zpoza vápna, tzn. třeba dřív. Ale vzhledem k tomu, že to děláme v tréninku, tak chápu, že hráči to chtějí takto vykombinovat a nijak mi to nevadí. Takže vím o tom.

Je něco, co byste hráčům vytknul, vyjma efektivity v zakončení?

Každý zápas se dá hráčům něco vytknout. Já jim nechci nic vytýkat a ten důvod je prostý. Myslím si, že jsme se druhý měsíc po vstupu do sezóny poměrně hodně zvedli, a to jak z hlediska obdržených branek, tak z hlediska vstřelených branek. Znovu se dostáváme do šancí a vrátila se nám, myslím si, jasná herní identita, a proto bych hráčům nechtěl nic vytýkat, protože fotbal a sport obecně o tomto je. Někdy prostě vyhraje ten, někdy někdo jiný, ale my nehrajeme na náhodu. Náš fotbal je pořád stejný a je viditelný.

Potřetí v řadě jste však bodovali, opět nastoupila stejná obranná pětice. Jedná se o ideální složení, které jste od začátku sezóny hledali?

Nevím, jestli je ideální, ale poslední 3 zápasy, ať už vinou zranění nebo nemoci některých hráčů, máme tuto sestavu. Klukům to poměrně sedlo v těchto utkáních. I to může být důvod, proč se nám teď daří, protože se sestava stabilizovala v obranné i výstavbové části.

V zápase jste postrádal záložníky Holmana a Rajčince. Můžete přiblížit, co je trápí a jaký je aktuálně jejich zdravotní stav?

Oba jsme postrádali ze zdravotních důvodů. Filip Holman by snad mohl tento týden naskočit. Co se týče Rostě Rajčince, tak po dnešním vyšetření víme, že to bude na delší čas, a to minimálně na 3 týdny. Má natrženinu v lýtkovém svalu, takže to bude opravdu na delší období.

Děkujeme za rozhovor!

Autor: Zdeněk Veselý ml.