3:0

Karviná B

3

0

Po utkání v Uničově jsme tentokráte vyzpovídali asistenta trenéra Erika Miholu. Kromě samotného zápasu odpovídal také na otázky ohledně zdravotní stavu Petra Nešetřila, jenž utkání nedochytal, menšího střelecký útlumu týmu a co očekává od příštího zápasu s Uherským Brodem. Celý rozhovor čtěte níže.

Eriku, oproti minulému zápasu s Frýdkem-Místkem, kdy byla řada změn v sestavě, jste v Uničově vsadili na osvědčenější základní jedenáctku. Přesto v sestavě chyběl pilíř záložní řady Holman, proč jste se takto rozhodli?

Chtěli jsme více těžit z rychlých a tahových hráčů směrem dopředu, jako je Willi a Rosťa Rajčinec. S Filipem Holmanem jsme chtěli po poločase více oživit hru a reagovat na případný stav, který pro nás ale nebyl moc dobrý.

Do zápasu jste nevstoupili dobře a už v 11. minutě jste inkasovali. Nepoložila brzká inkasovaná branka mužstvo trochu psychicky, když jste se nemohli dostat do zápasu a další dvě velké šance zachránil Nešetřil?

Určitě nepoložila, ale trošku nám to narušilo scénář, který jsme měli. Každopádně jsme do poločasu mohli vyrovnat, mohli jsme i vést, ale, bohužel, jsme nedohráli dvě šance do prázdné brány, kdy to hráči vypustili a nezavřeli zadní tyč. Poločas tedy mohl být 2:1 pro nás, místo toho jsme, bohužel, inkasovali gól do šatny.

Jak jsi sám zmínil, v závěru poločasu jste po vámi zahrávaném rohu inkasovali podruhé. Kde byla podle tebe hlavní chyba u této branky?

Byly tam dvě hlavní individuální chyby. Ta první byla od Filipa Smrčky a ta druhá od Tomáše Feika, ale to se stává. Je potřeba říci, že soupeř byl opravdu kvalitní a je jedním z nejlepších mužstev 3. ligy vůbec.

Rozhodl gól do šatny i celé utkání?

Asi ne. Fotbal je zajímavý v tom, že se může kdykoliv stát cokoliv. V poločase jsme si řekli, že se naším výkonem budeme už připravovat na další zápasy, kdy půjde tzv. o 6 bodů. Škoda, že jsme lépe nezachytili začátek druhého poločasu. Hra se poté začala hodně kouskovat. Měli jsme dobré pasáže, ale kvalita soupeře byla na hodně vysoké úrovni. Na takové ještě nejsme.

Utkání po střetu s útočníkem a ránou do hlavy nedochytal Petr Nešetřil. Jaký je jeho zdravotní stav, bude v pořádku?

Petr dostal ránu přímo mezi oči a točila se mu hlava, proto jsme nechtěli riskovat jeho zdraví. David byl připravený, šel tam a připsal si první soutěžní start. Nevedl si špatně i vzhledem k tomu, že nebyl rozchytaný a šel do zápasu přímo ze střídačky. Petr už by měl být nejpozději ve středu nachystaný na tréninku.

Mužstvo vynikalo skvělou ofenzívou a vysokým počtem vstřelených branek. V posledních 5 zápasech však tým střelil pouhé 3 góly. Čím si vysvětluješ náhlý střelecký útlum?

Všichni teď asi čekali, že budeme každému týmu dávat 5 gólů. Fotbal je ale krásný v tom, že jednou dáte 5 gólů a pak jste schopní vyhrávat zápasy i 1:0, což se nám podařilo se Zlínem B nebo s Vrchovinou. To tak prostě je. Nejsme kapela, abychom pořád vyhrávali 5:0 nebo 6:0. Kluci se teď trochu trápí, ale je potřeba na tom pořád pracovat a posouvat se dál. Myslím si, že to nemáme jen my, ale že více týmů bojuje s nevyrovnaností výkonů. My na tom pracujeme, ale potřebujeme ještě i čas, abychom mohli více pracovat na principech a zdokonalit je, ať můžeme konkurovat týmům, jako je Kroměříž, Uničov nebo Hlučín.

Tabulka pod vámi se nebezpečně vyrovnává a za týden vás čeká důležitý zápas s Uherským Brodem, co od zápasu očekáváš?

Očekávám těžký zápas. Tabulka je nesmírně vyrovnaná a žádný zápas nebude jednoduchý. V každém zápase budeme bojovat. Myslím si, že kluci jsou na tom mentálně dobře a že budou schopní doma s Uherským Brodem vyhrát a znovu se nastartovat. Zároveň věřím, že se po 2-3 zápasech zase dostaneme do klidné fáze.