Karviná B

Karviná B

Kapitán týmu Filip Smrčka hodnotí nepříliš povedené vystoupení v Uničově. V rozhovoru se také zamýšlí nad menší střeleckou krizí týmu, zdali se na Blansko soupeři oproti podzimu jinak připravují, jaká je nálada v kabině nebo jaká pozice na hřišti mu více vyhovuje. Celý rozhovor čtěte níže.

Filipe, v Uničově jste zápas výsledkově nezvládli a prohráli 1:4. Jak bys zhodnotil týmový výkon?

Domnívám se, že minimálně herně se jednalo o náš nejhorší zápas na jaře. V předchozích zápasech se nám dařilo do poměrně vysoké míry kontrolovat dění na hřišti a udávat tempo zápasu, v tomto zápase to, bohužel, nebylo. Poslední zápasy nás také trápí efektivita, bez které se zápasy vyhrávají těžko. Rád bych na zápasu s Uničovem našel nějaká pozitivita, ale obávám se, že jich tam moc nebylo. V takovýchto zápasech potřebuje mužstvo najít oporu v individualitách, kteří za dění na hřišti převezmou určitou zodpovědnost a mužstvo nasměrují správným směrem, v tomto ohledu jsem selhal i já, a proto na zápas v Uničově rád vzpomínat rozhodně nebudu.

V posledních zápasech zažíváte menší střelecký útlum, na což u vás už nejsou diváci zvyklí. Čím to podle tebe je?

Jako tým jsme schopni si šance vypracovat, nicméně jsme jich v posledních zápasech neměli tolik. V dřívějších zápasech, kde jsme vstřelili třeba 5 gólů, byl výsledek nádherný, nicméně jsme dalších 5 tutových šancí zahodili. Chci tím říct, že se na góly mnohdy značně nadřeme a pokud si nevytvoříme takový počet šancí jako dříve, budeme branek dávat méně.

Vnímáš oproti konci podzimní části, kdy se mužstvu začalo herně i výsledkově dařit, že se na vás soupeři jinak připravují?

Jednoznačně ano. Nechci komentovat, jakým způsobem se na nás soupeři připravují, ale vnímám, že tomu tak je. Na nás teď je, abychom si s tím poradili a vnutili soupeři naši hru, nikoliv aby tomu bylo naopak.

Ovlivnily dvě prohry v řadě nějakým způsobem náladu v kabině?

Nemyslím si, že by nálada v kabině nějak výrazně opadla. Uvědomujeme si, že jsme mladé mužstvo a stejně jako úspěchy musí přijít i pády, které však mohou mít v konečném a dlouhodobém důsledku pozitivní dopad na náš vývoj jako týmu.

V posledních zápasech opět alternuješ jak v záloze, tak i na pozici stopera. Na které pozici se ty sám cítíš nejlépe?

Po pravdě řečeno se lépe cítím v záloze, nicméně nemám problém zaskočit ani v obranné řadě. Je pouze na trenérovi, kde mě bude potřebovat více a já se tomu přizpůsobím.

Nyní vás doma čeká Uherský Brod, poté tři venkovní utkání v řadě (Hranice, Slovácko B, Baník B). S jakým bodovým ziskem z těchto zápasů, zvláště když máte pouze jediný na domácím hřišti, bys byl jako kapitán spokojený?

Byl bych spokojený s 12 body, protože chci vyhrát každý zápas, nicméně si uvědomuji sílu těchto mužstev. Obzvláště rezervy prvoligových týmů jsou často velice nepříjemní soupeři, ale jsem naprosto přesvědčen, že náš tým je schopen porazit kohokoliv.

Děkujeme za rozhovor!

Autor: Zdeněk Veselý ml.