1. FC Slovácko BFC HlučínSK Sigma Olomouc BFK TřinecFK Frýdek-MístekFK BlanskoFC Zlín BFK HodonínSFK VrchovinaFC Zbrojovka Brno BSK UničovSK HraniceMFK Karviná BTJ Start BrnoMFK VítkoviceTJ Unie HlubinaFC Fastav VsetínFK SK Polanka nad Odrou

Zlín B

Blansko

4:2

Blansko

Hlučín

16.08.2025 | 16:30

Údolní

Rozpis zápasů

vs

Zlín B

Blansko

4

2

vs

Blansko

Hlučín

16.08.2025 | 16:30

Údolní

Rozpis zápasů
Trenér Lukáš Plšek se v rozhovoru vrací k utkání ve Zlíně. Prozrazuje, s jakým taktickým záměrem šlo mužstvo do zápasu, hodnotí inkasované góly i další aspekty hry svého týmu. Celý rozhovor čtěte níže.

Trenére, s jakým taktickým záměrem jste vstupovali do zápasu ve Zlíně?

Chtěli jsme vycházet z bloku, a i s ohledem na počasí spíš šetřit síly a spoléhat se na rychlé brejky, v tomto ohledu byl taktický záměr naplněn, bohužel jsme však velmi lacino inkasovali.

Dvakrát jste dokázali reagovat na vedoucí gól domácích, ale opět jste inkasovali těsně před odchodem do kabin. V čem vidíte hlavní příčinu inkasovaných branek?

Dobrá otázka, kterou si taky pokládám. Dnes jsme inkasovali jednak po individuálních chybách, v jednom případě jsme špatně zajistili útočnou standardní situaci, to je spíše skupinový problém, a celkově jsme se nedokázali dostat do soubojů, hráči soupeře měli příliš mnoho času a místa. Rozhodně máme na čem pracovat.

Pozitivem je ale alespoň ofenzivní fáze, ve které jste v obou zápasech ukázali, že můžete být pro soupeře nepříjemní…

To ano, dali jsme dvakrát po sobě po dvou gólech, o to je smutnější, že děláme směrem dozadu takové chyby.

Ve druhém poločase už se Zlín zaměřil více na obranu a bylo těžké dostávat se do šancí. Vytknul byste dnes něco svým svěřencům? Přišlo mi, že na hřišti nechali vše…

Vytknu jim toho spoustu, pohyb hráčů bez míče, kontrola prostoru, komunikace, organizace, osobní zodpovědnost, to vše musíme zlepšit. Ve velkém vedru vypadali všichni hráči, že jsou na pokraji se silami, ale já si myslím, že naopak musíme hrát s větším úsilím a ve větší intenzitě. Tohle určitě nebyl náš strop.

Vedle Feika nastoupil dnes na stoperu Onuoha. Hledáte stále ideální stoperskou dvojici, nebo to byla reakce na dnešního soupeře?

Reakce na soupeře to nebyla, máme více hráčů, ze kterých můžeme vybírat, dnes jsem se rozhodl takto, příště to může být jinak. Hrát chtějí všichni.

Děkujeme za rozhovor!


Autor: Zdeněk Veselý ml.