Karviná B

Karviná B

K zápasu se zlínskou rezervou se vrátil kapitán A-mužstva Filip Smrčka. O zápasu, jeho šanci i obdržené brance se rozmluvil v následujícím rozhovoru. Mimo jiné jsme se zeptali také na jeho novou kapitánskou roli a na středeční duel v Rosicích. Čtěte v rozhovoru níže.

Filipe, ve Zlíně jste, bohužel, smolně prohráli, jaký byl zápas z tvého pohledu?

Dle mého názoru jsme ten zápas měli vyhrát, a to zejména proto, že jsme hráli proti juniorce, mladým klukům. Celkově jsme na hřišti měli povětšinu zápasu převahu, nicméně rozhodla jedna nedůslednost po standardní situaci. Měli jsme proměnit šance, které jsme měli.

Měl jsi tam povedenou střelu, která skončila na břevně. Tam scházelo opravdu asi jen větší štěstí…

Je to tak. Bylo to po standardní situaci, kdy mi na vápně sklepl míč Dominik Blažík. Opřel jsem se do toho levačkou, byla to velká rána a bylo to vyloženě jen o štěstí. Bohužel, od břevna se to odrazilo pryč, a to nás hodně mrzí, protože kdyby to skončilo gólem, tak si myslím, že by ten zápas měl úplně jinou podobu.

Gól jste inkasovali po vlastní standardní situaci, kde byla podle tebe chyba nebo jak se dalo brance předejít?

My jsme věděli, že rozhodčí říkal, že po standardní situaci ukončí první poločas. Míč se pak odrazil k rohovému praporku, kde jsem stíhal jednoho ze zlínských hráčů. Míč se mu přese mě podařilo se štěstím propasírovat a následoval stometrový návrat zpátky, kdy se nám nikomu nepodařilo hráče s míčem nějakým způsobem přerušit. Byl to brejk do naší otevřené obrany po standardní situaci, což je nepřípustné a musíme se toho do budoucna vyvarovat.

Ve druhém poločase jste měli mírnou územní převahu, nicméně jste nenavázali na povedenou první půli a nedokázali jste si už vypracovat větší šanci. Čím si to vysvětluješ?

Myslím si, že vepředu máme globálně problém s tím, že nedokážeme ve finální fázi vymyslet něco překvapivého. Míče, které létaly do šestnáctky, nejsme schopni nějak zakončit. Většinou je tam převaha bránících hráčů. Potřebujeme zlepšit finální fázi a kreativitu, abychom byli nečitelní.

Od nové sezóny plníš roli kapitána. Jedná se o tvou první zkušenost s kapitánskou páskou? Co se pro tebe osobně změnilo s touto rolí?

Je to má první zkušenost s kapitánskou činností. Pro mě se v zásadě nic nezměnilo. Chovám se stejně v kabině i na hřišti. Jediné co, tak možná nějaké ty ceremoniální věci před zápasem, možná i větší sledovanost nebo určitá zodpovědnost vůči celému týmu. Nicméně si to nepřipouštím a snažím se chovat stejně jako předtím a nic neměnit.

Netradičně již ve středu zajíždíte k dalšímu utkání do Rosic, se kterými jste v přípravě remizovali 2:2 a loni jste s nimi neprohráli. Věříš, že dokážete navázat na úspěšnou bilanci proti tomuto silnému soupeři?

Rosice mají začátek sezóny výborný, jsou momentálně na 2. místě a mají formu. Co jsem tady v Blansku, tak jsme s nimi zatím neprohráli. Myslím si, že na nás Rosice moc neumí. Bude to ovšem velmi těžký soupeř a my se samozřejmě pokusíme odvést domů alespoň bod. Nebude to ale nic jednoduchého.

Děkujeme za rozhovor.