B l a n s k o / B r n o - FK Blansko má nového trenéra. Po Karlu Jarůškovi převezme od ledna lídra krajského přeboru jeho spoluhráč z mistrovské Zbrojovky 1978 Jiří Hajský. Devětapadesátiletý trenér se vrací do nejvyšší krajské soutěže po čtyřech letech, na podzim 2008 koučoval Mikulov.
Kdy Vás Blansko oslovilo?

Musím přiznat, že mě neoslovilo vedení Blanska, ale kamarád Karel Jarůšek. Prvotně se ptal, zda by bylo možné, že bych do Blanska šel. Potom jsem se byl podívat na jeden jejich zápas.

O které utkání šlo?

Byl jsem na posledním zápase s IE Znojmo (1:1) a pak jsme se domluvili.

Co jste říkal na výkon Blanska? Byl to ten méně povedený?

Nemohu porovnávat, zda byl povedenější či nikoliv, protože jsem jiný zápas neviděl. Ale myslím si, že první půlka nebyla špatná a celkově to byl kvalitní zápas s dobrým soupeřem.

A co si myslíte o kvalitě současného blanenského mužstva?

Na základě jednoho zápasu nedokážu soudit. Co jsem se bavil s Karlem Jarůškem, tak se s kluky dá dobře pracovat. Jsou to, tuším až na dvě vyjímky, místní hráči a jedná se o perspektivní mužstvo.

Asistentem zůstane Radim Bubeníček?

Abych pravdu řekl, o tom jsme se vůbec nebavili. Neříkali, ať si seženu asistenta, takže si myslím, že to zůstane, jak to bylo. Nebylo by dobré dělat změny, když tam jsou zaběhlé věci.

Máte dovést Blansko do divize?

Jsem říkal Karlovi, že mi dal Danajský dar (úsměv). Když jdete do prvního mužstva, tak je to spíš trest než dar, protože všichni očekávají, že budete dál v čele. A když tam Blansko je, těžko se můžete bavit o jiném umístění. S vedením jsem ale o divizi nemluvil.

Do přeboru se vracíte po čtyřech letech. S Mikulovem jste tehdy uzavírali celé pole přeboru, teď vás čeká úplně jiné angažmá.

Já doufám, že jo.

Kdy v Blansku začnete trénovat?

Od ledna. Rok dotáhne ještě Karel Jarůšek.

zdroj: www.jihomoravskyfotbal.cz