Uh. Brod

Uh. Brod

Ostrava B

12.05.2024 | 10:15

Blanenští fotbalisté dostávají příležitost napravit zaváhání z minulého kola MSFL. Tentokrát vyhlíží další jihomoravský souboj, když se představí v Rosicích. Svěřenci trenéra Petra Vašíčka však nebudou papírovým favoritem.

Velkou motivací Blanska bude smazat to, co se stalo minulý víkend u něj doma. Mančaft z brány Moravského krasu dostal těžký direkt 0:4 od Znojma a nenavázal na výhru z prvního kola jara nad Jihlavou B. Dohromady to dělá 27 bodů v tabulce a osmou příčku.

Rosice vstoupily do druhé půlky sezóny celkem rozmanitě. Na kontě už mají remízu, dvě výhry i stejný počet porážek. V soutěži tak má jihomoravský rival o šest bodů více než Blansko, což mu stačí na šesté místo. Ani rosičtí hráči však nepředvedli před týdnem optimální výkon, když padli 0:2 s Uničovem.

„Rosice jsou vždycky těžký soupeř, špatně se s nimi hraje. Malé hřiště a tvrdý soubojový tým. Myslím, že to nebude moc o fotbale – bude to o bojovnosti, srážení a štěstí,” zmiňuje blanenský záložník Tomáš Feik.

Síla Slovanu se projevila i během zimní přípravy, kdy si ho Blansko pozvalo k přátelskému utkání na Mlýnskou. Duel skončil 0:0. Co se týče předchozího souboje v MSFL, na podzim si Rosice odvezly z blanenského stadionu porážku 1:2 po gólech Jiřího Tulajdana a Guye Retena Elekany.

„Máme fanouškům co vracet z posledního zápasu, takže budu mluvit za celý tým, když řeknu, že tam necháme všechno,” burcuje Feik. Měření sil se koná v sobotu 2. dubna od 15.30 v Rosicích.

Autor: Tadeáš Mima