Ústí n. L.

Blansko

2:1

Blansko

Vyšehrad

15.05.2021 | 17:00

Rozpis zápasů

vs

Ústí n. L.

Blansko

2

1

vs

Blansko

Vyšehrad

15.05.2021 | 17:00

Rozpis zápasů
Druhá nejvyšší soutěž míří do svého finiše. Blansko hostí v rámci 20. kola Jihlavu. Souboj o důležité body začíná v sobotu v 17:00.

Blansko na jaře zdárně bojuje o záchranu ve druhé lize. V tabulce je momentálně na 11. místě se ziskem 20 bodů. Po povedeném startu do jarní části přišly dvě porážky. V posledních dvou kolech prohráli svěřenci Martina Pulpita nejprve proti Táborsku a naposledy ve středu na Dukle Praha. Nejlepším střelcem jihomoravského celku je se čtyřmi góly Filip Žák.

Jihlava nebude jednoduchým oříškem. Tým z Vysočiny je sice na desáté příčce, ale v minulých letech bojoval o postup do F:L. Začátek jara nezastihl Jihlavu v dobré formě a o bod ji obral dokonce i poslední Vyšehrad. V posledních zápasech však Vysočina předvádí zlepšené výkony a porazila jak Třinec, tak Prostějov. Lídrem v tabulce střelců Jihlavy je Tomáš Smejkal se čtyřmi góly.

První vzájemný duel přinesl nejvyšší výhru jihomoravského celku v letošní sezóně. Blansko po podzimní reprezentační pauze nasázelo Jihlavě čtyři branky a vybojovalo výhru 4:1. Bohužel se jednalo o jediné vítězství, které Blansko na podzim po opětovném rozjetí soutěží získalo.

Poslední duel odehráli blanenští na Dukle, kde podlehli svému soupeři těsně 1:2. „Dobrý soupeř, super stadion, konečně taky dobrá tráva. Na tuhle šanci jsem čekal docela dlouho, tak jsem rád, že jsem ji dostal a myslím, že jsem podal dobrý výkon,“ hodnotil svůj návrat do sestavy David Klusák.

Ten naskočil do základu poprvé v jarní části a po zápase už vyhlížel duel s Jihlavou. „Musíme dát hlavy nahoru a doma porazit Jihlavu, rozhodně nic nevypustíme uděláme vše po výhru,“ komentoval Klusák.

Duel dvacátého kola F:NL začíná v sobotu v 17:00 na stadionu na Mlýnské.