B r n o / B l a n s k o - Zklamání zavládlo po sobotní porážce na hřišti Sparty Brno v kabině fotbalistů FK Blansko. Po slibné třicetiminutovce přišly dvě hrubky v obraně, které stály tým body a také sebevědomí. Utkání hodnotil trenér Michal Kugler a útočník Jan Doležel.
Trenér Blanska Michal Kugler i přes úmorné vedro hned od začátku svému týmu naordinoval maximální aktivitu směrem dopředu, se kterou si domácí Sparta dlouho nevěděla rady. „Soupeř byl zaskočený naší hrou. V prvním poločase jsme hráli dobře, bohužel nám tam nic nepadlo. Pak jsme ze tří brejků dvakrát inkasovali. Byly tam individuální chyby. Druhý poločas už víceméně pouze proběhl. V tom počasí, které panovalo, už bylo hodně náročné výsledek otáčet,“ poznamenal trenér Kugler.

Tomu zatím v jeho kádru schází typický zakončovatel, který by dokázal ofenzivní snahu mužstva přetavit v branku. „Pokud jsme měli Martina Sehnala nebo Petra Crháka, tak oni právě dokázali přidat tu pomyslnou třešinku na dortu v podobě branky, která udělá zápas. Můžeme hrát dobře v poli, ale pokud ji nedáme, tak je pak problém. Ten teď momentálně v útoku máme a musíme ho řešit,“ posteskl si blanenský lodivod.

Možnost odčinit první dva nezdary v nové sezóně budou moci Blanenští odčinit hned ve středu v domácím utkání proti Kyjovu. „Bude to těžký soupeř stejně jako o víkendu Rousínov. Uvidíme, jak to zvládneme, ale týmu věřím,“ dodal Michal Kugler.

Jan Doležel
Po absenci v 1. kole vinou chybějící registrace u FAČR se na hřišti Sparty Brno poprvé v nové sezóně objevil v sestavě útočník Jan Doležel. Ani jeho snaha ke vstřelení branky nevedla, z čehož byl jeden z tahounů ofenzivy hodně zklamaný. „Začali jsme dobře. Prvních třicet minut jsme měli snad pět rohů, spoustu dlouhých autů, které na tom menším hřišti na domácí platily. Měli jsme dat branku a utkání by vypadalo úplně jinak. Pak si dáme v rozmezí tří minut dva skoro vlastní góly. Domácím narostla křídla a my už jsme si po těch chybách tolik nevěřili a nedokázali už nic pořádného vytvořit,“ posteskl si Doležel.

Blanenský útočník však jedním dechem dodává, že tým už se musí soustředit na další zápas proti Kyjovu, který v Blansku jistě nebude chtít svoji kůži prodat lacino. „Musíme ve středu odčinit předchozí dva výsledky, začít vyhrávat a získávat ztracené body zpět,“ dodává odhodlaně Doležel.