Blansko - Po více než měsíční pauze vyběhli Blanenští fotbalisté do ostrého druholigového utkání. Bohužel pro ně, góly v něm střílelo pouze hostující Táborsko, a tak nejen s produktivitou, ale i s nepovedeným výkonem mužstva nemohl být hlavní trenér Oldřich Machala spokojený.

„První zápas po tak dlouhé pauze je vždycky složitý, ale na to se vůbec nechci vymlouvat. Mají to všichni stejné a musím říct, že mě dneska velice zklamal výkon mužstva. Takhle špatně jsme ještě nehráli, hodně mě to mrzí,“ řekl na úvod Machala zcela jasně a pokračoval v hodnocení první půle. „Do zápasu jsme vstoupili hodně špatně, už v úvodu, a poté někdy v patnácté minutě, měli hosté dvě velké šance. Kdyby to bylo už po čtvrt hodině 0:2, nemohli bychom se čemu divit,“ posteskl si Machala.

Také vedoucí branka Táborska z 39. minuty byla vyústěním nepřesvědčivé hry Blanska, navíc jí předcházela zbytečná chyba v rozehrávce. „Co k tomu říct, hloupost, kterou jsme udělali. Druholigová mužstva toto umí trestat,“ měl Machal jasno.

„Dneska nám chybělo úplně všechno. Obranná fáze byla špatná, v ofenzivě jsme pořádně nevystřelili na bránu, neměli jsme odražené balóny. Není moc co hodnotit, hodně mě to mrzí,” snažil se Machale stále přijít na to, co hře jeho mužstva chybělo.

Jakou taktiku svým svěřencům vůbec naordinoval? „Věděli jsme, že bude těžký terén, a proto jsme si říkali, že musíme hrát jednoduše. Vždy ale máme o dotek navíc, stále někoho zbytečně hledáme. Hosté nám přesně ukázali, jaké to je hrát jednoduše a na brejky. Vyhráli zaslouženě,” poslal ještě Machala gratulaci do tábora soupeře.

Hráči uplynulý měsíc čekali, až vyběhnou do ostrého utkání. Nyní, po jediném zápase, je čeká pro změnu čtrnáctidenní reprezentační přestávka. I k tomu měl Oldřich Machala hodně co říct. „Postrádám v tomto logiku. Proč nemůžeme hrát? Chápu první ligu, ale myslel jsem si, že v druhé lize teď budeme hrát systémem středa - neděle. Je proto nepochopitelné, že zase budeme stát. Co když za 14 dní napadne sníh? Kdy ta utkání stihneme odehrát?” uzavřel Machala.