Blansko - Fotbalisté FK Blansko potrápili dalšího favorita soutěže, navázat na vítězství s Duklou se však tentokrát proti dalšímu pražskému soupeři - Viktorii Žižkov - nepodařilo, a tak hlavní trenér Oldřich Machala musel hodnotit první domácí porážku.
Jak hodnotíte utkání s Žižkovem?
Těžké utkání, v kterém jsme měli hned na začátku obrovskou tutovku. Toto musíme uklidit do brány, Šašinka to musí dát za každé situace. Kdybychom vedli 1:0, asi by se utkání vyvíjelo jinak. Bohužel jsme do vedení nešli a naopak jsme úplně přestali hrát. Byli jsme všude pozdě, neměli jsme odražené balóny, hodně jsme faulovali a hra byla taková kostrbatá. Chybělo mi ve hře větší nasazení a snaha chtít hrát, první půle tedy z naší strany dobrá nebyla.
Jak na Vás působil Žižkov jako soupeř? Jde o tým, který má na to rvát se o postup?
To je otázka spíše pro hostujícího trenéra, ale ambice na postup na Žižkově mají. S Duklou jde asi o největšího favorita soutěže.

Co říct k faulu Buchty, po kterém následovala červená karta?
Rozhodčí říkali, že šlo o zákrok na jasnou červenou. Nevím, nebylo to ani uprostřed hřiště, takže citlivější by mi přišla žlutá karta. Paradoxně nám ale tento moment pomohl, převzali jsme iniciativu a byli jsme aktivnější i rychlejší. Jakoby z nás všechno spadlo a začali jsme hrát úplně jinak, dali i gól. Takže jenom škoda, že jsme takhle nezačali hrát dřív.
Co chybělo k tomu, aby skóre nakonec bylo vyrovnané?
Měli jsme tři čtyři šance, což je proti Žižkovu slušné. Ale musíme dávat góly, které jsme nedali. Naopak soupeř nás po zbytečné ztrátě potrestal a z brejku přidal druhou branku.

Co říct k fanouškům, kteří i přes omezenou kapacitu hnali mužstvo?
Fanoušci jsou tady skvělí. Je vidět, že tady fotbal milují a já věřím, že jim budeme dělat radost. Touto cestou bych chtěl fanouškům hodně poděkovat, protože i když jsme hráli v deseti a prohrávali o dva góly, lidi nás hnali a pomáhali nám, takže vstřelená branka byla i jejich zásluha.