Karviná B

Karviná B

Blanenské fotbalisty čeká opět netradičně v pátek další utkání na hřišti soupeře, tentokráte na hřišti Hranic. Svěřence kouče Vorlického posilněné vítězstvím s Vrchovinou nečeká rozhodně nic jednoduchého. Hranice si na podzim doma poradily například se silným Hodonínem a uhrály bezbrankovou remízu s vedoucí Kroměříží. Tým z Olomoucka z 5 jarních duelů vytěžil 6 bodů, a to všechny na hřištích soupeřů. Proti Blansku budou tedy Hranice chtít poprvé na jaře bodovat před svým publikem. Poslední vzájemné měření sil dopadlo lépe pro hranické fotbalisty, když si z Údolní odvezli vítězství 3:1. Podaří se Blansku vrátit soupeři podzimní porážku? Dozvíme se v pátek 14. dubna od 18:00.

PŘEDSTAVENÍ SOUPEŘE

Hranice si jako nováček letošního ročníku MSFL nevedou vůbec špatně. Tým z Olomoucka měl na svém kontě po podzimní části, stejně jako blanenští, slušných 20 bodů.

Na jaře však mají svěřenci trenéra Romana Matějky poněkud rozkolísanou formu. Úvodní klání jara s Hlučínem bylo pro tragickou událost v týmu soupeře odloženo a do jara tak Hranice vstoupily až 10. března, kdy se na domácím hřišti utkaly s Vrchovinou. Vstup do jara Hranice nezvládly a podlehly soupeři z Vysočiny 1:2. V následujícím kole ovšem mužstvo napravilo domácí zaváhání a zvítězilo na půdě juniorky Slovácka 2:1, přičemž výhru trefil 4 minuty před koncem z pokutového kopu Rolinc. Následně ovšem přišla porážka ve Frýdku-Místku (0:2) a na domácím hřišti s Uničovem (1:3). Po druhé domácí prohře v řadě ovšem kouč Matějka nepodléhal panice, spíše jej mrzeli předchozí ztráty. „Musíme jít dál. Uničov není soupeř, se kterým bychom se tabulkově měli rovnat. Mrzí mě více prohry s Vrchovinou a Frýdkem,“ poznamenal pro Olomoucký deník.

Poslední utkání sehráli hraničtí fotbalisté na Velký pátek v Uherském Brodě. V prvním poločase diváci branku neviděli, góly padaly až ve druhém poločase. Utkání rozhodly dvě slepené branky po dohrání standardních situacích, kdy se v 67. minutě prosadil hranický Hapal a o 5 minut později zvyšoval vedení Markovič. V 80. minutě sice hlavou snižoval Mančík, ale Hranice vedení udržely a po výsledku 2:1 zapsaly druhé jarní vítězství. Hranicím tedy aktuálně patří 10. místo v tabulce se ziskem 26 bodů se skórem 27:35, přičemž před domácím publikem tým vybojoval 15 bodů. Mají ovšem zápas k dobru.

Co se týče pohybů v kádru, mužstvo opustili David Bezděk (Tatran Všechovice), Nikolas Tilkeridis (FK Krnov), David Heřmánek (SK Hrachovec) a zkušený Josef Pančochář (TJ Břidličná). V přípravě si navíc zlomil kotník záložník Vojtěch Pak a po operaci křížového vazu je obránce Adam Jasenský. Do mužstva naopak dorazili záložníci Ondřej Berčík (TJ Skaštice) a Daniel Grygar, který je v Hranicích na hostování z B-týmu olomoucké Sigmy.

Před třemi týdny se objevila zpráva, že s týmem Hranic trénuje čtyřiatřicetiletý Tomáš Mičola, jehož si fanoušci mohou pamatovat z dresu Baníku Ostrava, Slavie Praha nebo francouzského Brestu. „Zatím bude jen trénovat. Vůbec nevíme, jak na tom bude. Po čtrnácti dnech vyhodnotíme, jestli zůstane, nebo půjde jinou cestou,“ poznamenal pro Moravskoslezský deník sportovní ředitel SK Hranice, Marek Chudý. Zkušený záložník se k poslednímu dni přestupního období stal hráčem SK Hranice, ale do soutěžního zápasu zatím nezasáhl.

Nejzvučnějším jménem v kádru Hranic je mimo Mičolu útočník Jakub Rolinc, který je s 9 přesnými zásahy nejlepším střelcem mužstva a řadí se i k předním kanonýrům celé soutěže. Hranický útočník se může pyšnit také čtyřiadvaceti prvoligovými starty, které nastřádal v olomoucké Sigmě a v Baníku Ostrava. Dalšími zajímavými hráči, kteří mají bohaté zkušenosti z MSFL, jsou obránce Filip Markovič a útočník Lukáš Hapal, kteří mají na svém kontě shodně 124 startů v MSFL.

Z KÁDRU BLANSKA

Ve 23. kole MSFL narazilo Blansko na domácí půdě na celek SFK Vrchovina z Nového Města na Moravě. První půle nabídla fotbal, který musel diváky bavit. Povětšinu času drželi míč na svých kopačkách domácí fotbalisté, kteří měli i několik slibných šancí ke skórování. Nejblíže měl brance Williams, který trefil břevno. Vrchovina zahrozila po chybě obrany v rozehrávce, kdy se z boku na Nešetřila řítil Matulka, blanenský brankář ale svůj tým podržel. Krátce před koncem poločasu se po přihrávce Porče prosadil svojí 14. brankou v sezóně Kapur a do kabin tedy šli nakonec spokojenější hráči Blanska.

Ve 2. poločase mělo Blansko příležitosti na pojištění vedení, ale Smrčka ani Pecuch proti Šmídovi v brance Vrchoviny neuspěli. V 81. minutě všem blanenským fanouškům pořádně zatrnulo. K odraženému míči se za vápnem dostal Duda a Nešetřil jeho skrytou střelu fantastickým zákrokem vytěsnil mimo tři tyče. Krátce před koncem neuspěl na druhé straně v tutovce Porč a o osudu utkání tedy rozhodla jediná branka Kapura z konce 1. poločasu. „Utkání bylo nesmírně těžké, soupeř byl kvalitní v přechodu do útoku. Druhý poločas jsme měli více kontrolovat hru, což se nám nedařilo do takové míry, jaké jsme chtěli. Naštěstí se nám to ale podařilo hlavně v posledních patnácti minutách,“ vyjádřil se po utkání trenér Blanska, Jiří Vorlický.

Blansku tedy v neúplné tabulce MSFL patří 8. místo se ziskem 32 bodů se skórem 39:38.

Utkání v Hranicích startuje v pátek 14. dubna od 18:00.

Sestava Hranic z posledního utkání s Uherským Brodem:

Tomečka - Kundrát (C), Kuchař, Grygar, Beňa, Cagaš, Koláček (85. Marek), Berčík (78. Vavřík), Dittmer, Markovič, Hapal (88. Cverna)

Sestava Blanska z posledního utkání s Vrchovinou:

Nešetřil - Chyla, Smrčka (C), Spáčil, Porč - Holman - Dani Lual (65. Feik), Jaroš (65. Tulajdan), Šedivý (73. Pecuch), Williams (65. Černý) - Kapur (90+2. Rajčinec)

Autor: Zdeněk Veselý ml.