B l a n s k o - Program přípravných utkání A týmu FK Blansko pokračuje rychlým tempem. Soupeřem číslo pět v rámci zimní přípravy bude zítra Tišnov, v jehož dresu se představí také bývalá útočná opora Petr Švancara.

Info o soupeři

Tišnov v minulé sezóně spolupracoval s naším klubem v rámci projektu FARMA. Oba kluby slavily postup do vyšší soutěže - Blansko do MSFL, Tišnov do krajského přeboru. V něm si jako nováček prozatím vede velmi dobře. Na hřištích soupeřů byli svěřenci bývalého ligového fotbalisty Zdeňka Valnohy stoprocentní. Jen díky několika ztrátám na domácím trávníku přezimují na 2. místě se ziskem 33 bodů (bilance 10 výher, 3 remízy, 2 prohry, skóre 48:22). Vedoucí Mutěnice mají v čele tabulky jednobodový náskok. Nejlepším střelcem mužstva je Mohamed Traoré, který vstřelil 12 branek, druhým nejlepším pak František Kuldan. Ten často střídal posty v sestavě, přesto se šikovný středopolař prosadil 10 krát.

Kádr Tišnova disponuje kromě již zmiňovaného Traorého několika dalšími fotbalista s ligovými zkušenostmi. Mezi tyčemi je oporou Martin Doležal, ve středu obrany vysoký Jiří Huška, záložní řadu diriguje František Schneider a v útoku je postrachem soupeřových obran nestárnoucí Petr Švancara. Ten se v podzimní části sezóny do listiny střelců zapsal 9 krát. V minulé sezóně byl jedním z klíčových hráčů na cestě k postupu Blanska do Moravskoslezské ligy. „Na sobotní zápas se samozřejmě moc těším. V minulé sezóně se nám povedl velký úspěch, takže Blansko zůstává v mém srdci. Věřím, že nás domácí jakožto favorit utkání pořádně prověří a my jim zase nic nedarujeme. Jsem rád, že se hraje na nové umělé trávě, který je opravdu luxusní! Oba týmy umí hrát ofenzivní fotbal, takže bych rád touto cestou pozval i fanoušky na atraktivní utkání,“ poznamenal známý fotbalový bavič.

Dres Tišnova i nadále obléká bývalý kapitán Blanska Radim Bubeníček. Naopak po dvou letech klub v zimní přestávce opustil zkušený obránce a další náš bývalý hráč Petr Čoupek, který bude na jaře nastupovat za Start Brno.

Minulou sobotu sehrál Tišnov na umělé trávě tréninkového centra v Brněnských Ivanovicích první utkání v rámci zimní přípravy. V něm prohrál s dorostem Zbrojovky. V sestavě Tišnova se představil také zkušený exligový záložník Brna či Opavy Zdeněk Partyš.

AFK Tišnov v přípravě

28. ledna 2017, 16:00 | UT TCM Brněnské Ivanovice
FC Zbrojovka Brno U19 - AFK Tišnov 3:2 (1:1)
Branky: 24. Rogožan, 75. Jurásek, 80. Kříž - 4. Kuldan, 63. Švancara
Sestava:
1. poločas: Doležal - Jilg, Sedlo, Bubeníček, Bartoš, Babička, Partyš, Kuldan, Sodomka, Švancara, Pořízek
2. poločas: Juříček - Jilg, Sedlo, Grůza, Bartoš, Babička, Kuldan, Sodomka, Lustig, Traoré, Švancara
Trenér: Zdeněk Valnoha

Z domácí kabiny

Blansko ve středu sehrálo narychlo domluvený přípravný zápas s Vrchovinou. Za stálého sněžení sehráli svěřenci trenéra Zbořila kvalitní zápas v němž zvítězili 4:0. Právě klimatické podmínky a stav marodky nejvíce komplikovaly poslední dny přípravy. „Počasí nám tento týden moc nepřálo, ale mnohem víc mě mrzí zranění kluků. Nějak se nám to sešlo, takže se s tím musíme teď vyrovnat, ale těch absencí je dost. V týdnu jsme i přes velmi těžký terén odehráli slušně zápas proti Vrchovině a v sobotu jdeme na Tišnov. V téhle fázi přípravy mě nejvíc zajímá tempo, v jakém jsme schopni zápas odehrát, ale každé vítězství nebo povedená akce kluky povzbudí. Stejné to bude i proti Tišnovu. Čeká nás velká hráčská kvalita, které budeme čelit týmovým výkonem,“ poznamenal trenér Blanska Zbyněk Zbořil.
Zima 2017 - přípravné utkání č. 5
FK Blansko - AFK Tišnov