Blansko

Prostějov

2:1
Rozpis zápasů

vs

Blansko

Prostějov

2

1

Rozpis zápasů
V a v ř i n e c / B l a n s k o - Spokojený s výsledkem i se hrou svého mužstva byl po pohárovém zápase s Blanskem zkušený lodivod 1. HFK Olomouc Petr Uličný. (FOTO: www.1.hfkolomouc.cz)
„Měli jsme ještě několik 100% šancí, které výborný brankář Blanska chytil. Z tohoto pohledu mohl být výsledek pro nás lepší, ale přesto jsem spokojený, protože hráči k utkání přistoupili poctivě a koncentrovaně. Blansko bylo prvních dvacet minut velmi dobré. Po druhé brance jsme už však měli hru pod kontrolou,“ poznamenal k průběhu pohárového utkání trenér Uličný.

Na Blansko se podle slov Petra Uličného připravovali stejně jako na každé jiné utkání. „Jednak my se vždy soustředíme na svoji hru. Pár informací o soupeři jsme zjišťovali na internetu. Věděli jsme, že v posledním přípravném zápase jste prohráli 0:2. Jinak ty kluky z Blanska neznáme. Já znám z Blanska jenom Karla Jarůška, mého velkého kamaráda, který odtud pochází a potom ještě Davida Bednáře, kterého jsme v létě chtěli angažovat,“ potvrdil zájem o kreativního záložníka Blanska Uličný.

Zda se k jednání o Bednářově příchodu holický klub vrátí v zimě není vyloučené. „Uvidíme. Mně se strašně líbil v zápasech s námi a ještě v utkání Líšně proti Olomouci B. Mluvil jsem s ním, on byl potěšený tou nabídkou. Je to asi slušný chlapec, protože se omluvil, že má dobré pracovní místo a je už domluvený s Líšní. Myslím si, že ten chlapec má určitě na vyšší soutěž než hraje,“ dodal na adresu Bednáře Petr Uličný.

Za necelé dva týdny čeká 1. HFK Olomouc ostrý start do nového ročníku MSFL. Ambice klubu jsou i vzhledem k posilám ty nejvyšší. „Mužstvo je podle mého názoru velice kvalitní. Proti Blansku poprvé po zranění nastoupil Vajda. Čekáme na uzdravení Filipského a Obala, kteří patří mezi ty nejlepší. Noví hráči také určitě zapadnou, ať už je to Kobylík, Hořava, z Brna Zdeněk Polák, nebo Richter na hrotu útoku. Chceme chytnout začátek soutěže a hrát o co nejvyšší umístění stejně jako v loňské sezóně,“ potvrzuje vysoké cíle „John“.

Lodivod Holice na adresu pohárového utkání ve Vavřinci potvrdil, že na zdejším hřišti byl vůbec poprvé v životě. „V mých šedesáti letech jsem tu měl premiéru. Je to tady pěkné. Škoda jen, že tu byla o 15 °C větší zima než v pátek (smích). Přijel jsem nepřipravený v šortkách, teď mám na sobě oblečení jako v zimě. Hřiště pěkný, hezký fotbal, škoda, že nesvítilo sluníčko,“ pousmál se Petr Uličný.

V české nejvyšší soutěži odkoučoval Petr Uličný 402 zápasů. Na angažmá u ligového celku zkušený stratég momentálně tolik nepomýšlí. „Já už mám důchodový věk, je mi šedesát roků. Jak už jsem řekl Vašemu kolegovi, v lize je spousta mladých trenérů, takže nepředpokládám, že by mě někdo chtěl angažovat. Pokud by nabídka přišla, určitě bych o ní přemýšlel. Ať přijde nebo nepříjde, život jde dál. Já jsem rád, že můžu působit na mladé hráče ve třetí lize. Fotbal mě pořád baví. Uvidíme, jak dlouho mně to ještě vydrží,“ řekl Uličný.

Celý rozhovor s Petrem Uličným si můžete poslechnout zde: http://www.fkblansko.cz/archiv_audio.asp?...

Po trestném kopu Onofreje a výstavním zákroku Karla Švancary dodal Petr Uličný na adresu našeho brankáře: http://www.fkblansko.cz/archiv_audio.asp?...