O gólmany v Blansku se stará na trénincích Jaromír Piták. Právě on si vybral Davida Vitáska, jenž na hostování doplnil stávající brankáře klubu Petra Nešetřila s Davidem Záleským. V rozhovoru se vrátil k uplynulému utkání v Uničově a zhodnotil své svěřence.

V neděli jste těsně padli v Uničově. Jak zpětně vidíte zápas?
Utkání v Uničově jsme výsledkově nedotáhli do zdárného konce, což nás mrzí. Průběh duelu nám ale ukázal, že jsme herně nezklamali.

Kde vidíte hlavní nedostatek, kvůli němuž týmu utekla remíza?
Zápas měl určitý vývoj a vstoupili jsme do hry velmi pasivně. Za to nás domácí zaslouženě potrestali a šli do dvoubrankového vedení. Na události jsme zareagovali změnou rozestavení a aktivní hrou, což přineslo vyrovnání na 2:2. Za tohoto stavu jsme měli velkou šanci jít do vedení a v závěru se hrál otevřený fotbal, kdy chtěla obě mužstva vyhrát. Ve třetí minutě nastavení jsme však udělali sérii individuálních chyb, jež nás stála minimálně bod.

Co říkáte jako trenér brankářů k výkonům Davida Vitáska, který má za sebou první starty s Blanskem?
David Vitásek je mladý brankář, jehož jsem si vybral z kádru druholigového Vyškova, aby doplnil naši dvojici Nešetřil–Záleský. Situace na brankářském postu se vyvinula tak, že David musel naskočit do zápasu v Kroměříži po vyloučení Nešetřila. Potom odchytal domácí souboj s Velkým Meziříčím a nechyběl ani v Uničově. V žádném z utkání nás nezklamal a je na něm vidět potenciál do budoucna. Samozřejmě se nevyvaroval nějakých chyb, ale to je v jeho věku při konfrontaci se třetí ligou normální. Pokud bude na sobě pracovat, pomůže nám v Blansku vytvořit kvalitní konkurenci mezi gólmany.

Jak jste spokojený s pracovitostí brankářů na trénincích?
Všichni naši gólmani pracují v tréninkovém procesu s maximálním nasazením. Chytat však může chytat jenom jeden, což vytváří konkurenci. Ale všichni chápou, že je tato situace může někam posunout. Je škoda, že nemáme v Blansku B-tým, jenž by naší trojici pomohl ve větším zápasovém vytížení. Odlehčil bych to ovšem myšlenkou, že pokud bych složil ze všech tří brankářů jednoho, nezklamal by ani v první lize (smích).

A co jejich výkony v zápasech?
Co se týče spokojenosti s výkony při ostrých utkáních, můžeme konstatovat spokojenost. V mnoha zápasech nás všichni tři podrželi svými zákroky a přispěli k zisku bodů. Díky nim máme i solidní umístění v tabulce. Jenom mě mrzí, že jsme nedotáhli několik dalších střetnutí do konce s čistým kontem.

Na závěr bych rád touto cestou poděkoval všem fanouškům FK Blansko za jejich podporu, které si velmi vážíme.

Autor: Fanklub FK Blansko